Problém se sviluškami



host - 33.38 (?)
11.5.2012 21:06

Dobrý večer Paľo.

Co se roztočů týče, tak to vypadá v pohodě, nejnovější lístky jsou už čisté.

Jinak s druhou otázkou jsme si nerozuměli. Myslel jsem tím, že mám již tvar zapěstovanej, keř má 4 roky - kmínek a klasické dva tažně, každý zhruba po 8 očkách. Skoro z každého očka rostou 2 krásně nasazené výhony i s květy. Otázka zněla jestli můžu nechat z očka oba výhony nebo jeden určitě vylomit a nechat co očko, to jeden výhon. Ale vzhledem k blížící se předpovědi mrazíků s tím vylamováním určitě počkám... :-) čím více jich tam bude, tím větší jistota, že nekterý přežije...

Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 33.38 (?), 11.5.2012 21:06

Dobrý večer Paľo.

Co se roztočů týče, tak to vypadá v pohodě, nejnovější lístky jsou už čisté.

Jinak s druhou otázkou jsme si nerozuměli. Myslel jsem tím, že mám již tvar zapěstovanej, keř má 4 roky - kmínek a klasické dva tažně, každý zhruba po 8 očkách. Skoro z každého očka rostou 2 krásně nasazené výhony i s květy. Otázka zněla jestli můžu nechat z očka oba výhony nebo jeden určitě vylomit a nechat co očko, to jeden výhon. Ale vzhledem k blížící se předpovědi mrazíků s tím vylamováním určitě počkám... :-) čím více jich tam bude, tím větší jistota, že nekterý přežije...

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 11.5.2012 21:31

Zdravím Vás Petře! Správne uvažujete, keď prebierku výhonkov odkladáte až na obdobie po Zmrzlých. Niekedy vyrašia z 1 očka až 3 výhony. Netreba ich nechávať rastnúť do veľké hrúbky, potom sa nežiadúce výhony ťažšie vylamujú, lepšie je ich ustrihnúť na krúžok. Na 4 ročných kroch by som nenechával viac ako cca 8-10 strapcov- podľa odrody. Vyberte tie najpeknejšie súkvetia a tie ostatné opatrne odstráňte. Moja 3ročná sadenica Pamjati Zacharovoj nasadila okolo 40 strapcov. Už som ich dobrú polovicu odstránil, ale stále je tých 20 súkvetí vzhľadom k veku sadenice priveľa. S ťažkým srdcom budem po nedeli vystrihávať ďalšie strapce. Dnes som pre istotu postriekal vinič roztokom boraxu- 20g na 5 litrov vody. "Istota je guľomet."wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika