Padlí révové? Co s tím



Stránky: 1,  2   
host - 50.226 (?) 
11.7.2022 14:28, zobrazeno: 2398x

Dobrý den, je na fotce prosím padlí révové? A dá se teď tento stav ještě nějak řešit? Mám vysazeny 4 rezistetní odrůdy a chtěl jsem vyzkoušet, jestli půjdou pěstovat i bez postřiků - dal jsem si záležet, aby porost nebyl přehuštěný a zastíněný. Na fotce je Prim, ten je na tom nejhůř, ale jsou tam ještě i hezké střapce, pak mám Jalovenskij, který má napadených zatím pouze několik málo kuliček. Nero a Solaris vypadají zatím hezky. Má smysl ještě teď udělat nějaký postřik? A pokud ano, jak postupovat? Ty napadené střapce mám všechny utrhnout? A stříká se celá rostlina - listy i plody? Jinak listy všech rostlin jsou v hezkém stavu. Doma mám přípravek Agro Americké padlí STOP, který je i na révu, účinná látka penkonazol, je to zřejmě to stejné, co Topas. Bude tento přípravek postačovat? Děkuji za rady. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.39 (?), 11.7.2022 21:04

Jó... já se snažil pěstovat révu (70 hlav) bez postřiků nebo s minilálním postřikem snad 10 let a bylo to absolutně bez úspěchu. Občas z toho něco bylo, ale většinou to nestálo za nic a když už konečně něco bylo tak to minimum sežrali ptáci (vím, postřik za to nemůže...). Už jsem pochopil, že nejdůležitější postřik je hned na jaře než to začne rašit (kmínek a tažeň pořádně opláchnout koncentrovanější sírou a pokud možno oloupat suchou kůru pod kterou jsou breberky - bez tohoto postřiku mám za ty roky vypozorováno, že jsou pak "ožrané" listy) a pak před květem a 2x po odkvětu kvůli plísním a padlím. To je prostě základ. Bez toho u mě nejede vlak (ač jsem se snažil), bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.39 (?), 11.7.2022 21:09

Tady máte nějaký základní plán postřiků. Ten BIO tedy vychází docela draho, ale na 4 hlavy by to asi nebylo zas tak hrozné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.137 (?), 11.7.2022 21:45

Mi letos koncentrovaná síra na jaře nezabrala, stříkal jsem ve fázi před vyrašením ale už po vypučení - tedy,,hlavičky ve vatě". Listy jsou prožrané od roztočů i kadeřavé.

A k těm rezistentům - nejsou bohužel odolné padlí, viděl jsem i Solarisy na výborném stanovišti totálné zničené padlím (havně po deštích když příjde slunečné počasí)

Proti padlí funguje Kumulus WG, tedy síra. Stříkají se listy i hrozny. Dávám preventivní postřiky po každých deštích, takže po odkvětu asi 6-8x ale jen velmi slabou koncentraci 1g / 1litr, stačí to. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.142 (?), 12.7.2022 8:48

Jo, kdyby někdo vynalezl postřik proti ptákům, to by se zahrádkářům žilo. Nejlíp selektivní, kosi, kvíčaly, špačci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 12.7.2022 8:50

Podle toho obrázku na plodech to vypadá spíš na plíseň šedou. Ale záleží na listech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.229 (?), 12.7.2022 10:32

Určitě se jedná o padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.226 (?), 12.7.2022 11:17

Děkuji všem. V příštím roce si to pohlídám už od začátku. Jak mám ale dál postupovat teď, když už tam to padlí je? Dá se ještě část úrody zachránit?

1. Mám všechny napadené střapce otrhat?

2. Pomůže teď ještě postřik na ty hrozny, které zatím napadeny nejsou?

3. Postačí přípravek, který mám doma - Agro Americké padlí STOP? V tom plánu je uveden Topas na velikost broku a hrachu, tak soudím, že ano?

4. Má se postříkat kompletně celá rostlina, tedy hrozny, listy i kmínek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 12.7.2022 12:49

Já jen k bodu 4: ano, postříkejte vše+nejbližší okolí, tj.konstrukci, na které je rostlina vedená i půdu pod ní. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.6.2023 13:52

jsem před půlhodinou postříkal révu ridomilem s sercadisem a teď leje jak z konve, tak to je pešek. No, díval jsem se na západ a na sever, tam byla oblačnost v pohodě, no ale ono to jde dnes od východu.no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika