Opět roubování



host - 76.122 (?)
7.3.2009 1:14

Počkejte s tím. Ze začátku jsou plody často nekvalitní. A to platí nejen u révy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Sutyn - (14) - 172.2 (?), 9.9.2007 23:57, zobrazeno: 9113x
Dobrý den. Četl jsem zde příspěvky o roubování vinné révy, ale nejsem z toho moc moudrý. Potřebuji na hlavu ve tvaru Y naroubovat jiné víno. Hlava je vysázená 3 rokem a letos na ni byla nějaká úroda, ale já jsem chtěl stolní víno a tyhle hrozny byly malé a kyselé. Nevím co to je za odrůdu. Je možno, bych si vzal nějaký roub ze svých stoláků a přerouboval tím ten "šťovík"? Může někdo poradit, jak na to a kdy? Nejlépe nějaký stručný popis. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 10.9.2007 16:25
S tím roubováním ještě počkejte. Hrozny z prvního plodného roku můžou být úplně jiné než z těch následujících. (Stalo se mi to minulý rok u Viktorie, letos u Iljičevského, Quadravy a Regentu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.22 (?), 6.3.2009 22:41

Dobrý den.Profesor Kraus píše, že réva by se měla roubovat v době kdy letorosty na podnoži mají délku 5-7 cm.Já jsem ji loni rouboval v úrovni terénu asi v polovině března, tedy o dost dřív.Rouby se sice ujaly, ale začaly rašit až začátkem června.Vilém Kraus je velkým propagátorem své metody roubování dřevitým roubem do zeleného letorostu podnože.Tuto metodu ale nemám vyzkoušenou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 7.3.2009 1:14

Počkejte s tím. Ze začátku jsou plody často nekvalitní. A to platí nejen u révy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika