Odrůda "Jakubské" (?)



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?)
7.5.2010 14:52

Ahojte a dobrý den,

rád bych se pozastavil u odrůdy "Jakubské" - na internetu jsem našel údaj, že se jedná o: v Česku odedávno pěstovanou odrůdu. ale jinde, že se jedná o variantu z řady Pinot. Kdysi jsem koupil révu s tímto názvem společně s jinou, na chlup stejně vypadající odrůdou, pouze s rozdílem dozrání čtrnácti dnů s (chybným) názvem "Portugalské rané".

Střapce mají válcovitý tvar, bobule v hroznu natěsnané, odrůda velmi plodná, rezistentní. Při výjezdech po okolí tuto odrůdu dost často vidívám a je dost možné, že to "Jakubské" vůbec není. (Co to teda může být?)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 7.5.2010 14:52, zobrazeno: 5243x

Ahojte a dobrý den,

rád bych se pozastavil u odrůdy "Jakubské" - na internetu jsem našel údaj, že se jedná o: v Česku odedávno pěstovanou odrůdu. ale jinde, že se jedná o variantu z řady Pinot. Kdysi jsem koupil révu s tímto názvem společně s jinou, na chlup stejně vypadající odrůdou, pouze s rozdílem dozrání čtrnácti dnů s (chybným) názvem "Portugalské rané".

Střapce mají válcovitý tvar, bobule v hroznu natěsnané, odrůda velmi plodná, rezistentní. Při výjezdech po okolí tuto odrůdu dost často vidívám a je dost možné, že to "Jakubské" vůbec není. (Co to teda může být?)

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.5.2010 15:55

sice Vam naporadim, ale zkuste sem vlozit jeste foto listu, dle nej by to mohl take nekdo rozlosknout..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 7.5.2010 16:02

No to kdybych ho měl, tak bych ho hned vložil - ale kus listu (s žilnatinou) tam je - na celý list s tvarem si musím počkat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.132 (?), 20.9.2011 14:21

Jakubské je Burgundské rané modré (uniklo přejmenování na rulandské), francouzsky Pinot Noir précoce. Poměrně zajímavá raritní odrůda, nějaké vinohrady jsou na Hustopečsku. Dříve raný stolní hrozen, dnes už jen moštová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika