Ochrana mladych sadenic pred mrazom



host - 168.12 (?)
2.2.2012 21:04

S každým dnem jdou teploty dolů. Dnes ráno v sedm bylo -22 °C, mám zapíchnutou tyč s připevněným teploměrem ve výšce asi 10 cm nad sněhem. Zato sněhu leží na stráni mezi 35 a 40 cm. Pod sněhem mám trošíčku zmrzlo, tak centimetr. Loni na jaře sazeničky Krystalu, Solarisu a dalších jsem oplácal hlínou, že to zdálky vypadalo jako seřazené krtičiny. Ještě v listopadu jsem výhony uříznul na několik oček. Myslím, že takový mrazy pro Somerset Seedless, který je nad sněhem budou dobrá zkouška. Vzhledem k poměrně přesně vycházejícím předpovědím čekám o víkendu mráz ještě nižší teploty než -25 °C. Jsem dóst mimo vinařské oblasti, tak se příliš nedivte. Petr

poklidně spící zachumelené mladé sazenice
poklidně spící zachumelené mladé sazenice
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 166.99 (?), 2.2.2012 19:59

Co se týče mrazu, tak mám vyzkoušeno na svém stolovem hroznu (Diamant, Opál,Rubanka, Panonia Kince a další),že jim neublížili teploty ani -18 st. Akorát jsem to musel zohlednit při řezu, kdy jsem nechal více oček.Zdravé hrozno vydrží. Mladé sazenice nakopcujte zeminou a když je sníh, tak nahoďte na ně.Výborná izolace.Podívejte se na příspěvek v teto diskuzi přeočkování starého vinohradu 27.11.2011 host.176.76 video č.14.Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 131.114 (?), 2.2.2012 19:37

Netkanú textíliu som dával čiernu, tá je oveľa hrubšia ako biela. Na druhej strane som zasa zistil, že februárové slnko dosť silno zohrievalo povrch textílie. Preto som teraz obaľoval hrubou vrstvou starých novín. Predpokladám, že zachraňujeme a obaľujeme jednotlivé kry či sadenice v prídomových záhradkách, nie celé vinohrady. Nápad s PETkami a nasypanou zeminou je dobrý. Podobným spôsobom Nemci ošetrujú miesto vrúbľovania starých ovocných stromov pri štepení "za kôru". Istotne by Vám udržali aj dve PETky nad sebou. Iba zeminu si musíte nachystať vnútri izby, kde nemrzne. Po tejto mrazivej zime sa ukazuje, že má zmysel pestovať kvalitné interšpecifické mrazuodolné stolové aj muštové odrody, napr. moderné frankoamerikány typu Frontenac, Marquette, La Crescent, Louise Swenson... Ani na Záhorí nie je žiadny sneh. Čerstvý prašan je výborná izolácia. Holomrazy narobia škody na oziminách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.12 (?), 2.2.2012 21:04

S každým dnem jdou teploty dolů. Dnes ráno v sedm bylo -22 °C, mám zapíchnutou tyč s připevněným teploměrem ve výšce asi 10 cm nad sněhem. Zato sněhu leží na stráni mezi 35 a 40 cm. Pod sněhem mám trošíčku zmrzlo, tak centimetr. Loni na jaře sazeničky Krystalu, Solarisu a dalších jsem oplácal hlínou, že to zdálky vypadalo jako seřazené krtičiny. Ještě v listopadu jsem výhony uříznul na několik oček. Myslím, že takový mrazy pro Somerset Seedless, který je nad sněhem budou dobrá zkouška. Vzhledem k poměrně přesně vycházejícím předpovědím čekám o víkendu mráz ještě nižší teploty než -25 °C. Jsem dóst mimo vinařské oblasti, tak se příliš nedivte. Petr

poklidně spící zachumelené mladé sazenice
poklidně spící zachumelené mladé sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.12 (?), 2.2.2012 21:16
Otužování Svatovavřineckého
Otužování Svatovavřineckého
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.12 (?), 2.2.2012 21:19

Malá oprava: ty popisované krtičiny jsem samozřejmě dělal před zimou, né na jaře. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 131.114 (?), 2.2.2012 21:36

Až táto mrazová kalamita pominie, budete na tom so sadenicami Petře možno lepšie- vďaka snehovej pokrývke, ako my vo vinohradníckych oblastiach s premrznutou pôdou bez snehu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.2.2012 6:53

Jelikož jsem poněkud indisponován a momentálně nemobilní, tak jsem ještě nebyl tento týden na zahradě na kontrole. Teploty jdou každým dnem dolů a dnes mi to ukazuje něco pod -13°C, v otevřené zahradě bude patrně ještě o dva stupně méně. Samozřejmě holomrazy se slunečným počasím kdy na slunci během dne vystupují teploty dosti nad nulu. Vypadá to že mráz tentokrát révu vyselektuje definitivně a bude to znamenat konec pěstování italských odrůd Afrodita a Regina. Dřevo těchto odrůd velmi špatně vyzrává přestože narostlo do dvoumetrových délek. Rovněž jsem zvědav na očka révy u domu, která byla na tuto dobu nepěkně nalitá. Vloni byly mrazy větší ale byl sníh, ovšem daleko největší škody mají na svědomí opakované mrazy které přišly po vyrašení oček. Obavy mám rovněž o nově vysazené Kiwi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.2.2012 10:53

Zajímavé info o vyzrávání dřeva Afrodity, Mirku. U mě naopak Afrodita (loňská sazenice) začala vyzrávat jako jedna z prvních a to až do výšky cca 1,8m.  Vyměníme v létě fota listů, jestli máme oba stejnou odrůdu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.2.2012 11:41

Moc se omlouvám ale popletl jsem odrůdy, správně má být Regina (Afuz Ali) a Matilde!!!  Afroditu mám u domu, roste skvěle i vyzrává ale ještě nekvetla. 

Ještě aktualní snímky oček, zda přežijí je otázka.
Ještě aktualní snímky oček, zda přežijí je otázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.212 (?), 3.2.2012 15:53

Dobrý den, moje zkušenost s Afroditou je, že dost špatně vyzrává. Z asi 25 odrůd, které pěstuji patří k těm, které vyzrávají hůře. Lépe mi vyrává i Arkadia, na kterou si někdo stěžuje. Pěstuji révu v n.v. 220m.  VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika