Nej odruda a nej zklamání 2017



host - 19.131 (?)
20.11.2017 16:55

U mě byl jedničkou Talisman. 

Letos na pergole před domem na jižní straně obrovské bobule a plné hrozny. Zobání začalo už v září, vydržel do listopadu bez praskání.

Jako vždy byl výborný i Alden a Ajvaz.  Arkadia zmrzla, ale těch pár hroznů bylo ňam, ňam.

Z bessemenných se mě vyvedl jako vždy Best Early Seedless. Mám ho na více místech, nejlepší byl kupodivu ve starém vinohradě. Mladina mě vymrzla.

Moc mě zklamal Vostrorg, prostě ho ničí jarní mráz. Podobně Kodrjanka, Preobraženie atd.  Snad už příští rok nebude v květnu mrznout.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.11.2017 21:14, zobrazeno: 9375x
Nej odruda u mne Garold-velice plodný, velmi raný a odolný, ta muškátová chuť, stálice třetím rokem plodnosti.Velké překvapení Julian, třetí rok na vinici, hrozny přes 1,5kg, bobule i 18g a některé úplně bez pecek.Zklamání platovskij, zasychají opět spodní části zrajících střapců.A nero-jeden ze dvou keřů přestože nenamrzl ani bobule, prostě si dal rok pohov, nechce se mi tomu ani věřit.A ty jeho pecičky.Koleduje si o věčná loviště.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.32 (?), 14.11.2017 20:10

Nej odrůdy 2017 byly (podle doby zrání na Hané):

Rozmus (Zagorulko) - růžové bobule nádherně plné muškátové chuti, bobule přes 10 g, hrozny zatím nejvýše kolem 500 g. Letos dozrál kolem 20 srpna. Vyniká chutí, jedna z nejlepších, co jsem kdy jedl.

Azalija (Kapelušnyj) - růžové bobule velice příjemné, osvěžující harmonické chuti, bobule až 15 g, hrozny těsně pod kilogram. Letos dozrála v poslední dekádě srpna. Každý rok lepší a lepší.

Armani (Burdak) - tmavě růžové bobule příjemné harmonické chuti (ne nudné). Bobule až 15 g, hrozny zatím jen kolem 500 g. Letos dozrál koncem srpna, dlouho vydrží na keři.

Viktor 3 (Krajnov) - tmavě růžové bobule přes 10 g, sladký příjemný muškát. První plodnost, hrozny zatím malé. Letos v polovině září. Objev roku.

Vanjuša (Krajnov) - žluté bobule až 15 g, příjemná sladká chuť s jemným muškátem. Hrozny i přes kg, dozrály kolem 20. září., dosti dlouho vydrží na keři.

Chottabyč (Pavlovskij) - málo známá odrůda, tmavé bobule kolem 10 g, hrozny až do kg. Harmonická, příjemná chuť s určitou příchutí (i když ne silnou). V zásadě průměr, nenadchne a neurazí. Čím vyčnívá, je trvanlivost. Ve slušném stavu jeden hrozen vydržel na keři do 5. listopadu a poslední hrozen ze sklizených v polovině října jsme snědli dnes, bobule čerstvé, jako by byly právě utrženy, nepoškozené. Věřím, že bez problémů vydrží skladování do konce roku.

Nej zklamání 2017

Mnoho odrůd po dvojím jarním mrazu neplodilo vůbec. Z těch plodících se rok vůbec nevyvedl:

Ruslan (Zagorulko) - po deštích na přelomu srpna a září některé bobule popraskaly. I ty bobule, na kterých praskliny nebyly okem vidět, začaly plesnivět. Zálistkové hrozny, které vypadaly nadějně, úplně nedozrály. Počasí prostě odrůdě Ruslan letos nesedlo, vloni byl nádherný.

Ilaria (Zagorulko) - po deštích popraskalo prakticky vše. I podle odezev na východních fórech se zdá, že se jedná o odrůdovou vlastnost. Uvidím příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 20.11.2017 16:55

U mě byl jedničkou Talisman. 

Letos na pergole před domem na jižní straně obrovské bobule a plné hrozny. Zobání začalo už v září, vydržel do listopadu bez praskání.

Jako vždy byl výborný i Alden a Ajvaz.  Arkadia zmrzla, ale těch pár hroznů bylo ňam, ňam.

Z bessemenných se mě vyvedl jako vždy Best Early Seedless. Mám ho na více místech, nejlepší byl kupodivu ve starém vinohradě. Mladina mě vymrzla.

Moc mě zklamal Vostrorg, prostě ho ničí jarní mráz. Podobně Kodrjanka, Preobraženie atd.  Snad už příští rok nebude v květnu mrznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.11.2017 20:03

U nás na SZ Bulharska (60m.n.m.) by už v lednu nebo koncem dubna zmrzla každá citlivější réva. Zkušení vinaři ji proto pravidelně balí a mají pak krásné hrozny. Někdo révu zabalí napřed do papíru a pak do plastového pytle. Zabalená réva se pak ohne k zemi, zatíží a přihrne. Někdy vídám jen plastový obal bez papíru. Vídám to tak často, že to tady asi je nutné. Od známých, kteří jezdili do Arménie jsem slyšel, že tam révu úplně zahrnou pod zem. Tam ale mají v zimě -30 a v létě nad +40st. Ale hrozny umějí vypěstovat znamenité.

Přihrnutá réva listopad 2017
Přihrnutá réva listopad 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 21.11.2017 14:44

Jaký způsob vedení pro révu používají? Jde o vedení na hlavu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.47 (?), 23.11.2017 1:38

Mám z řízků MOPRU většinu hlav a letos i přes mrazíky úroda jak hrom. Ani jsem to nečekal. Kolegovi podemnou všecko pomrzlo. Mopr je bezva chuťově, jen ho na jaře preventívně postříkám proti houbě a plísní a tím stříkání končí. yes doporučuju, velké hrozny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.131 (?), 23.11.2017 13:45

Asi máte vysazený stolní Mopr, který není špatný, ale u nás by bez ochrany neobstál.

Doporučuji Vám doplnit stav některou z modernějších odrůd, protože choroby se mohou dostavit bez varování. Výborné aroma, lepší než Mopr má např. Prim (Palatina) - dá se snadno sehnat,  je sice zavrhovaný jako nemoderní, není ani 100 % odolný, ale vyzrálé hrozny nemají ve vůni a chuti konkurenci, takže mu některé chyby odpouštím. Také je z něj celkem slušné víno a burčák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.47 (?), 24.11.2017 0:18

Já se přiznám, že už to nemám kam zasadit.smiley Asi 10 kousků jsou roubovaný, asi okolo 22 z řízků a 3 kousky ještě po němcích, vlastně po farářích. Mám už zákaz výsadby od manželky.laugh Litoměřicko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika