Mrazík



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?) 
11.5.2011 9:39

Je pravda, že některé odrůdy z mezidruhového křížení mají vyšší odolnost proti jarním mrazům. tj. v "zeleném stavu".  Typicky odrůdy s větším podílem V.labrusca, což je významná část amerických odrůd. Bohužel i v tomto případě platí, že je to sice odolnější, ale jíst se to moc nedá... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.5.2011 15:22

Zajímalo by mne, které konkrétní "jedlé" odrůdy, vyskytující se na území ČR (tedy dostupné) mají takovouto odlišnou mrazuvzdornst od ostatních odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.33 (?), 9.5.2011 12:26
Třebíčsko 600m.n.m. na zahradě komplet narašená réva pomrzlá, u domu chráněná přežila bez újmy.Koho znám, je na tom stějně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.65 (?), 10.5.2011 18:56

Deset dní jsem nebyl na vinohradu, teď jsem se vrátil, u nás bylo -5 a celý vinohrad je spálený na uhel.Prostě katastrofa.Kupodivu, ale nějakým zázrakem přežili "dvě" odrůdy -Dora a Fenomen.Tak apoň malinká náplast...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ropucha - (14) - 49.7 (?), 11.5.2011 12:42

Tak já mám taky všechno venku v ..., jen ve skleníku OK. Na noc jsem tam dal plynový vařič, na něj starý měděný parapet a bylo tam vak v pokojíčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.203 (?), 15.5.2011 9:08

Tak z loni vysazených 10ti hlav pomrzlo 7. Kupodivu ale začaly všechny rašit znovu.Ty co byly hodně poškozené cca 3 tak začaly rašit znovu nové výrustky ze země (což někdo psal výše, že obrazí nové od spodu).   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ZdeňkaT. - (32) - 107.253 (?), 17.5.2011 20:49

Valašsko 450 m - třetí noc bylo    -7 stupňů, soused chtěl stromy stříkat, ale voda v hadici zmrzla. Přikryla jsem réví netkanou textilií - Bianca na kůlně vydržela,  - kůlna zřejmě působila jako akumulátor tepla, byť nepřikrytý pupen zmrzl. Ale přikrytá Kodrjanka i Vostorg zmrzl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ZdeňkaT. - (32) - 107.253 (?), 17.5.2011 20:52

a takhle to vypadalo po odkrytí textilie

po mrazících
po mrazících
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.47 (?), 18.5.2011 11:02
Dobrý deň Zdenka! Myslíte, že keby na mieste Biancy bola pri kôlne Kodrjanka, dopadlo by to rovnak- bez poškodenia mrazom? Alebo Bianca prežila iba vplyvom akumulácie tepla v drevenej stene? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 19.5.2011 8:07

včera jsem byl na zahradě -židlochovicko - z 12nově zasazených sazeniček stolních hroznů jsou jen 2 spálené, ale díval jsem se a zase obráší.. naštěstí jsem před mrazem ještě sazenice nakopčil a udělal jim hromádky, takže jsou OK.., další cca 5 sazenic stáří 3 roky -OK, bez poškození, třešně-odpad cca 30% +-... meruňky OK -mám 2 roky starou Goldrich, bohatě kvetla, nechal jsem 8 plůdků -vše Ok, zatím bez opadu,ˇbroskev -vše OK atd.. takže se dá říci, že ubytky jsou jen na třešni, což mně ani tak nevadí..  Jinak -stříkla jsem proti padlí na angreštu, soused kousek dál už má cca třetinu angreštu zničeného padlím, dále skvrnitost listů na růži, decisem jsem vzal mšice na rybízu a růžích. v nejbližší době strupovitost a padlí no a začíná nám obaleč na vinici a na jablku.. takže všem zahrádkářům zdar zdar zdar!  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika