Mrazík



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
6.5.2011 20:50
Byl jsem na zahradě a naskytl se mi taktéž smutný pohled. Nezakryté mladé výhonky i výhony s květenstvím na tažních u starčích hlav jsou pomrzlé. Odolala hlavně réva zakrytá a v blízkosti chatky, 60-70% mladých sazenic je poškozeno mrazem, rovněž kiwi je částečně omrzlé, hlavně ve výši 2-2,5 m. Uvidím jak dále s květenstvím.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 135.192 (?), 5.5.2011 8:18
Dobré ráno! Ja sa zatiaľ môžem usmievať. Nad ránom teplota u nás- za riekou Moravou neklesla pod +4 a na SHMU predpovedali nulu. Som rád, že sa odborníci s predpoveďou teplôt "sekli". Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.5.2011 8:23
I toto je jeden z důvodů proč mladé sazenice nestřihám hned po zimě na dvě spodní očka - čím více oček, tím větší naděje, vylámat se to dá vždy. Teplota v BV ráno nad nulou (server YR.NO se trefil), v Mikulově mrazík.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.192 (?), 5.5.2011 9:01
Dobrý deň Mirku! Máte úplnú pravdu. U nových sadeničiek je lepšie počkať s rezom až po Zmrzlých. U dospelých krov je problém zeleň ochrániť, ale vždy daaké možnosti sú (postrek vodou, roztokom boraxu, opatrné obalenie fóliou, vianočné el.sviečky...). Horšie to je vo vinohradoch. Ja som aspoň vyrašené záložné očká pri bázi kmienkov opatrne zakryl borovým mulčom. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.7 (?), 5.5.2011 9:12

Také jsem dopadl stejně jako na fotkách výše.U loni vysazené révy 90% nových výhonů zmrzlo.Hrozný pohled, ach jo...    Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 5.5.2011 10:49

Tam bych si osobně udělal takové rozdělení našeho území na oblasti vinařské a nevinařské. Tam, kde letos nemrzlo a i v ostatních letech se běžně nevyskytují tyto jarní přímrazky je oblast vinařská. Všude jinde nevinařská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.7 (?), 5.5.2011 10:55

No v mé oblasti Slavkov u Brna, n.v.220m, se jedná o zmrznutí nově vysazené révy.Sousedi co mají révu starší jsou bez újmy...     Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrba - (18) - 150.98 (?), 6.5.2011 17:05
U nás bylo -6 Mám po úrodě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.142 (?), 6.5.2011 20:06

I já se bohužel přidávám, mám 20 keřů a ze všech tak 80% vyrašených výhonů umrzlo... a to bylo tak nádherně nasazeno, že jsem premýšlel co budu s takovou úrodou dělat... a mám vyřešeno

Roger

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.141 (?), 6.5.2011 20:12
Práve som sa vrátil z vinohradu (južný svah16 km na západ od môjho bydliska) a tiež tam dnes ráno vyčíňal dedo Mráz. V spodnej štvrtine sú ošlahnuté mladé lístky viniča, ale strapčeky sa zdajú nepoškodené. Zemiaky a cukrová kukurica pod vinohradom sú tiež popálené. Cibuľa, cesnak, repa, bobuľoviny, kôstkoviny... bez omrznutia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.5.2011 20:50
Byl jsem na zahradě a naskytl se mi taktéž smutný pohled. Nezakryté mladé výhonky i výhony s květenstvím na tažních u starčích hlav jsou pomrzlé. Odolala hlavně réva zakrytá a v blízkosti chatky, 60-70% mladých sazenic je poškozeno mrazem, rovněž kiwi je částečně omrzlé, hlavně ve výši 2-2,5 m. Uvidím jak dále s květenstvím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika