Modrá vinná réva ke konzumaci



vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?)
6.5.2017 10:31

Pravdou je, že pecičky má Nero větší, ale nevadí mi. Vybírám odrůdy podle odolnosti, náročnosti na pěstování a především podle chuti (hodně subjektivní hodnocení) a chuťově je pro mě Nero vynikající.

Glenora (vynikající borůvková a bezsemenná) je na mé viničce nejvyhledávanější, ale na pěstování náročnější (bujný růst, nutný postřik proti padlí). V literatuře se uvádí ještě střídavá plodnost (nepozoruji), trpí na červenou spálu (pozoruji v minimální míře). Pokud je vlhký a chladný konec léta, nevyzrálé bobulky na konci dlouhých hroznů napadají octové bakterie, čemuž se dá předejít zkracováním hroznů po odkvětu, nejpozději od zaměkání. Glenora (aby v 500 m.n.m. dozrála?) dozrává později než rané Nero. Výběr modrých odrůd je menší. Z bílých bych doporučil Galahad.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 157.197 (?), 5.5.2017 11:05, zobrazeno: 18184x

Chtěla bych pro děti nějakou rezistentní modrou vinnou révu, sladší chuti a bezsemennou. Nadmořská výška u nás je 500 m. Poloha vína je na jiho-západ u opěrné zdi. Bílou vinnou révu jsem vybrala Vostrog.

Prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 5.5.2017 11:38

Třeba Glenora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 5.5.2017 13:42

Potvrzuji, že Glenora je dobrý typ a ještě bych doporučil Nero, které je ranější a dá se pěstovat jako BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 5.5.2017 14:33
Nero je celkem fajn, jen ty pecičky jsou při zobání dost znát.Když chcete modrou a bezsemenou, budete se muset porozhlídnout za velkou louži.Bezpeckový amerikáni mají pro děti làkavé ovocné chutě.Glenora je dobrá volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 6.5.2017 10:31

Pravdou je, že pecičky má Nero větší, ale nevadí mi. Vybírám odrůdy podle odolnosti, náročnosti na pěstování a především podle chuti (hodně subjektivní hodnocení) a chuťově je pro mě Nero vynikající.

Glenora (vynikající borůvková a bezsemenná) je na mé viničce nejvyhledávanější, ale na pěstování náročnější (bujný růst, nutný postřik proti padlí). V literatuře se uvádí ještě střídavá plodnost (nepozoruji), trpí na červenou spálu (pozoruji v minimální míře). Pokud je vlhký a chladný konec léta, nevyzrálé bobulky na konci dlouhých hroznů napadají octové bakterie, čemuž se dá předejít zkracováním hroznů po odkvětu, nejpozději od zaměkání. Glenora (aby v 500 m.n.m. dozrála?) dozrává později než rané Nero. Výběr modrých odrůd je menší. Z bílých bych doporučil Galahad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 189.92 (?), 6.5.2017 20:26

Nero je dobrá odrůda, ale u nás je ještě oblíbenější odrůda Muskat Blue nebo Venus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 7.5.2017 11:57
Je zřejmé p. Vimone, že dáváte přednost chuti ovocné. Muskat Blue mám, zrání střední, hrozny vydrží dlouho na keři. Loni jako jedna z mála zjara nepomrzla, ačkoliv nebyla nijak proti mrazu chráněna. Chuť příjemná lehce muškátová zráním se ještě vylepšuje, ale stačí mi 1 keř. Venus má zvláštní příjemnou chuť. Měl jsem 3 keře od p. Knížka na SO4, ale na podzim jsem všechny zrušil. U mě nadprůměrně trpěla plísněmi, zejména padlím. Je hodně plodná, ale bobule jsou v hroznu značně natěsnány, vyzrávají nerovnoměrně a jak se zráním zvětšují, některé tlakem okolních praskají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 7.5.2017 13:03
Tož slečna v úvodu vlàkma chce radu na modrou BEZPECKOVOU odrudu.Nero je chutově fajn, ale z modrých, kterých není tolik jako světlých co po světě roste a co pěstuji(regent, marguete, nero, rondo, čarlo, glenora a odolné bago noir není to nejU mně loni stříklý krystal rozpoutal padlí, nero v řadě to schytalo, solaris a regent naprosto v poho..Nej na šmak s kyselinkama regent, moštáky mám nejradši.V okolí ještě kodrjanka.Ale stolní čárli, odolný, velice plodný i když zraje až v zàří.Odolnà ranà modrá, ale hodně pecková baltika, tu mám ràd pro její odolnost a ranost.Proto zde rozdmýchàvàm vlákno baltika alias hasansky sladky.Jako u brambor a meruněk se každý těší na ty první.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 7.5.2017 13:23
A ještě za zmínku z moštovek stojí Cabernet cortis, později raší a vyhne se dubnovým přímrazkům.Zatím ho nerat bašťím.Mám jich pár na vínko, ale ukázal přednosti a vínko je mnam a tak objednán roubovaný do jedné řádky od Krause, druhá bude pro srovnání osázena řízkovaným.Tož jsem zvědav na porovnání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 9.5.2017 10:06
Pravda - slečna hledá pro děti modrou bezjadernou v 500 m.n.m. a zřejmě pouze 1 sazenici. Pak Glenora by mohla být ta pravá. Chráněné místo při JZ zdi domu by mohlo vyhovovat pro dozrání i pro bujnější růst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika