Množení vinné révy



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?)
14.4.2012 21:59

Zdar Mirku!! Chodit po špičkách nestačí, ten mizera určitě bude pěkně rozmazlenej. Musíte mu ještě zpívat "Rozvíjej se poupátko" a jiné hity! U mně zatím klid, pupeny se nehýbou. Zima v únoru byla krutá, u nás několik dní pod -20°C, minimum bylo -24,5°C. Tak uvidíme co jak přežilo. Když nyní nebude moc velká zima, tak přibližně za týden už by se mohlo něco začít dít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 14.4.2012 20:41

Však taky kolem něho chodím po špičkách laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 14.4.2012 21:59

Zdar Mirku!! Chodit po špičkách nestačí, ten mizera určitě bude pěkně rozmazlenej. Musíte mu ještě zpívat "Rozvíjej se poupátko" a jiné hity! U mně zatím klid, pupeny se nehýbou. Zima v únoru byla krutá, u nás několik dní pod -20°C, minimum bylo -24,5°C. Tak uvidíme co jak přežilo. Když nyní nebude moc velká zima, tak přibližně za týden už by se mohlo něco začít dít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.4.2012 8:01

"Rozvíjej se poupátko" u těch pěti nepomohlo ale šestý se nechal ukecat na "Váňo, Váňo, Ivanééé".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.4.2012 8:03

Vostorg je ze všech odrůd co mám nejvíce narašen, na druhém místě je Venus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.4.2012 8:24

Když jsem včera kontroloval révu na zahradě tak musím konstatovat že i u mne je Vostorg jedním z prvních, naopak Kodrjanka se drží spíše na konci mezi Taliány, a tady je vidět ten rozdíl mezi rašením na volném prostranství a u baráku, doma má Kodrjanka min. týdenní až dvoutýdenní předstih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?), 15.4.2012 21:50

Zdravím Vás pán Vladimír! Máte pekné sadeničky. Do mája budú PETky istotne kvalitne prekorenené. Ja som dával rezky s niekoľkocentimetrovými korienkami do komerčných nízkych kontajnerkov s perforovaným dnom. Zasypal som ich substrátom s malým prídavkom piesku a záhradnej pôdy. Po prekorenení ich porozdávam kamarátom a príp. vysadím do vinohradu k starým kmeňom, ktoré po zime uschli. Teraz sú v miestnosti pod strešným oknom, kde je teplejšie ako tam, kde vo vode v PETkách na vlažnom radiátore ÚK začínali svoju "životnú dráhu".wink

Inak vinič okolo domu nepomrzol žiaden. Rašia zatiaľ iba amerikány (Venus, Saturn, Jupiter, Glenora, Sommerset...) a zatiaľ najlepšia sorta, ktorú mám, Pamjati Zacharovoj. Ostatné odrody majú svoj termín o 2-3 týždne neskôr. Navyše máme príšerne suchú jar. Aj to má vplyv na rašenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 15.4.2012 22:18

Paľo, můžete nám více říci k té odrůdě Pamjati Zacharovoj? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?), 15.4.2012 23:13

Jej pracovný názov bol FVR 7-9. Vznikla krížením skvelej odrody Talisman s odrodou Rusmol. Má veľmi bujný rast, čo mi vyhovuje. Dozrieva v auguste. Bobule sú veľmi veľké, chrumkavé, harmonické, s jemným náznakom muškátu. Listy má dosť vykrojené, podobne ako napr. u slovenského Ametystu. Problémy s chorobami som zatiaľ nepozoroval, drevo je po zime čisté, bez fľakov. Posledné dve zimy prežila bezvadne. Pestujem ju v diere vytvorenej vybratím dvoch dlaždíc zámkovej dlažby. Na snímke je prvý signálny strapec.

Pamjati Zacharovoj- Záhorie 11.8.2011
Pamjati Zacharovoj- Záhorie 11.8.2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.4.2012 7:04

hrozen vypadá pěkný, ještě mě zajímá jak je to s opylováním, jak známo Talisman má samičí květy... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.43 (?), 16.4.2012 20:41

Pamjati Zacharovoj (FVR 7-9) vlani v máji kvitla ako prvá. Mladá sadenička Sommerset Seedless, ktorá by ju mohla opeliť, mi ešte nekvitla. V mojom okolí nikto vinič nepestuje. Ostatné stolové sorty kvitli oveľa neskôr. Napriek tomu FVR 7-9, ako je vidieť na snímke, opeľená bola. Talisman nepestujem, ale kríženec Pamjati Zacharovoj zrejme náročnosť na opeľovačov po svojom otcovi nezdedila. Hrozno je naozaj veľmi chutné, semienka sú tak malé či mäkké, že ich pri jedle nevnímate. Veľkoplodú odrodu Talisman s obľubou používa Kapeljušnyj v svojích skvelých krížencoch, prevažne v kombinácii s odrodou Kišmiš Lučistyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika