Jakou bezsemenou vinnou révu?



Zdeněk Vacek - (32) - 206.219 (?)
22.9.2015 20:34

Tak jak jsem se včera dozvěděl od pana Glose odrůdu BV 16-16-3 vyřadil z pěstování. Důvodem vyřazení je spchávání této odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 17.3.2011 11:27

Název Besy jsem u BV-47-1-6 viděl na Slovensku, konkrétně u Slovplantu, ale článek o bezsemenných odrůdách napsal přímo autor těchto odrůd, pan Lubomír Glos, proto věřím spíš názvu Zora. Ale prozatím nevím, že by se tyto nové bezsemenné odrůdy registrovaly, název se díky tomu může případně ještě změnit. Ale určitě se mi pamatuje lépe Zora než BV-47-1-6 a třeba Cicka než MV-1-2-2.
Co se týká odolnost amerických odrůd k houbovým chorobám, dost mě zklamaly. Absolutorium mám jen pro Somerset, ta tři roky, co ho mám na něm nikdy nic nebylo. Vanessa byla také napadená plísní, nemyslím si že méně než Venus. Bohužel bezsemenné odrůdy se špatně sháněnjí, je o ně moc velký zájem, snad jen Zora se dá lehčeji sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 17.3.2011 13:08

áno, ja som ten názov videl tiež u Slovplantu. škoda, že pán Glosa má tak málo písané na svojej stránke o jeho novošľachtencoch. niečo sa dá nájsť na vašej stránke a niečo aj na in vino veritas. najlepšie sa asi ozaj zoženie tá Zora. ale skorá odroda podľa popisu je BV-50-19 a dobre vyzerá aj na obrázku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 17.3.2011 13:17

BV-50-19 ale nie je bezsemenná odroda, takže to sem už nepatrí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 17.3.2011 13:21

BV-50-19-2 je sice velmi rané, ale není bezsemenné. Z modrých je bezsemenné jen BV 16-16-3 neboli Petra a ta je o cca 14 dnů pozdější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.188 (?), 29.4.2011 8:58

Mám BV-47-1-6 letos nově od pana Knížka, ale dívám se, že už ji má vyprodanou. Pokud se jmenuje i Besy, tak ji měli i v Droždíně. Od pana Knížka jsem měla loni Venus, byla moc pěkná, ale letos vůbec neraší, zřejmě zmrzla. Ostatní co mám (Arkadia, Uran, Nero, Glenora) jsou v pořádku.Ještě mám už asi 3 roky z Droždína taky americkou Interlaken, té sice zmrzl celý šlahoun, ale z kmínku raší. Trochu mě to překvapilo, myslela jsem si podle různých popisů, že ty americké vydrží víc.

Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.213 (?), 29.4.2011 13:08
Dobrý deň pani Jana! Môžete veriť, že amerikány vydržia väčšie mrazy ako napr. Uran či Arkadija. Ak Vám nevyrašila Venus, hľadajte problém v minuloročnom zakorenení. Venus môže na jar namrznúť, lebo dosť skoro raší, ale v apríli mám dojem mráz nebol. Aspoň u mňa na záp. Slovensku je Venus, podobne ako Jupiter, Saturn, Delaware bez problémov-bez jediného zmrznutého očka, na rozdiel od iných interšpecifických hybridov. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Vacek - (32) - 206.219 (?), 22.9.2015 20:34

Tak jak jsem se včera dozvěděl od pana Glose odrůdu BV 16-16-3 vyřadil z pěstování. Důvodem vyřazení je spchávání této odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 1.10.2015 7:16

Moje zkušenosti s BV-16-16-3 jsou stejné, sprchává každý rok. Kdyby neměla tak dobrou chuť, asi bych se jí už zbavil. Jako nejlepší z bezsemenných odrůd pana Glose považuji BV-16-20-2 (Zlata). Letos měla a ještě má slušně velké hrozny a výbornou harmonickou chuť. Její bobule letos nehnily ani nepraskaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.90 (?), 7.1.2016 10:19

Mohu jen potvrdit, Zlata opravdu nezklamala.Loňský rok se velice vydařil i přes vláhový deficit. Hrozny mnoha odrůd narostly do pěkných rozměrů. Jen s vosami a mouchami jsem měla problémy. Voňavé odrůdy velice lákaly tento obtížný hmyz, který byl schopen v krátké době zlikvidovat tuto nádheru. Byla jsem na léčení v rehabilitačním ústavu v Kladrubech a tam jsem navštívila zahradníka p. Jedličku. Ohromilo mě množství odrůd révy vinné co tam má. Těch novinek z,,východu" (jak on říká) co mu roste na pergolách.Velikost hroznů, rozmanitost barev a tvaru bobulí, no nádhera... Pan Jedlička proti vosám používá sáčky které sehnal na Ukrajině a jsou prý velice dobré. Věnoval mi několik na odzkoušení (používala jsem záclonu, myslím, že byla málo vzdušná, protože hrozny v ní trpěly hnilobou...), tak jsem zvědavá? Objednala jsem si u něj několik,,novinek" (Kiš.Záporožský, Krasotku, Sašenku Leonovu, Vanjušu, Pervozvanyj a bezs. Dolgoždanyj), už se těším na krásné hrozny. Přeji všem pěstitelům révy úspěšný a bezproblémový rok! Sarina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.70 (?), 17.4.2016 14:22

Kde koupit sazenici odrůdy Zlata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika