Jaká to je odrůda?



Thomas - (7) - 21.2 (?)
15.8.2008 10:15
Mám na zahradě ještě jeden druh vinné révy. Má veliké červené kuličky; chuťově mi moc nechutná (osobní názor). Víno zraje až koncem září. Nevíte prosím, o jaký druh se jedná v tomto případě? Děkuji za jakékoliv info. Sfigi: Já se o to víno starám dobře, ale vzorky co jsou v diskuzi "Bago (Baco)" jsou neudržované a volně rostoucí. jgeneral: Děkuji.
List - líc
List - líc
List - rub
List - rub
Střapce
Střapce
Střapce 2
Střapce 2
Střapce 3
Střapce 3
Tažení vína (červené je pouze to u červeného barelu, ostatní je Prim (platina) )
Tažení vína (červené je pouze to u červeného barelu, ostatní je Prim (platina) )
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
pajja - (24) - 24.183 (?), 13.8.2008 21:12

jgeneral... jsem host 168.167. Co se týče odolnosti prvních kříženců s V. Labrusca vůči révokazu, tam problém není, geny evropské révy jsou v menšině. Pozdější kříženci však už mají více než 50% zastoupení genů V. vinifera a odolnost vůči révokazu není dostatečná. Také z tohoto důvodu bych rád zjistil o jakou odrůdu se v mém případě jedná. Vzhledem k naprosté absenci liščiny a jahod si nemyslím že se jedná o některý z prvních kultivarů či dokonce o potomka původní amer. odrůdy, které se dovážely zejména do Francie v 18. a 19. století jako okrasné rostliny. A to jsem před několika lety  z této orůdy udělal demižon vína a ani tam žádné tóny jahod nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 15.8.2008 13:20

Tak se o tom révokazu teda trochu rozepíši. Vůbec si nemusíte dělat starosti s tím, jaká je odolnost vůči révokazu. Evropské druhy a odrůdy se roubují na podnože kvůli této odolnosti, protože se pěstují intenzivně a docházelo by k šíření tohoto škůdce a ke kalamitě. Dnes je révokaz silně na ústupu. Tam, kde byl už dnes není a je potlačen. Pokud si pichnete štuple (kousky réví) do země, tak jak to děláte, na 99,5% tam révokaz nikdy nebude, ikdyž ta odrůda odolná není. Mnoho lidí podsazuje normální evropskou révu svou vinici a révokaz tam není. Takže réva někde na samotě bude chráněna dostatečně.

Navíc je pichání těchto štuplů (bez naroubování na podnož) zákonem přísně zakázáno - jedná se o protikaranténní opatření. Můj názor je ten, klidně to tak dělejte, nikdo z vyšší moci se to nedozví a máte to bezstarosti. Pokud ovšem chcete vysadit vinici o více jak 50-100 sazenic, kupte si odrůdy na podnože naroubované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pajja - (24) - 168.167 (?), 15.8.2008 14:39

jgeneral... díky za info, asi máte pravdu. Ale na druhou stranu, mám na zahradě přes 200hlav a minimálně 100-200 budu ještě dosazovat, takže mě zajímá kterou odrůdu upřednostnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 16.8.2008 10:04

Pokud chcete stoláky, tak trochu odolný je Vostorg, pak Prim, rané a bezsemenné jsou pomerančovníky (teď už nevím přesný název, ale má problém s mrazuvzdorností, nehodí se do chladnějších poloh). Můžete si vybrat jakoukoliv odrůdu, ale nemám rád ty co brzo hnijí a nebo ztrácí konzistenci. Při kousnutí musí pěkně chrupnout.

Teď se zkoumají nové rezistenci z Ukrajiny a Ruska, které jsou odolné a chuťově výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Thomas - (7) - 21.2 (?), 15.8.2008 10:15
Mám na zahradě ještě jeden druh vinné révy. Má veliké červené kuličky; chuťově mi moc nechutná (osobní názor). Víno zraje až koncem září. Nevíte prosím, o jaký druh se jedná v tomto případě? Děkuji za jakékoliv info. Sfigi: Já se o to víno starám dobře, ale vzorky co jsou v diskuzi "Bago (Baco)" jsou neudržované a volně rostoucí. jgeneral: Děkuji.
List - líc
List - líc
List - rub
List - rub
Střapce
Střapce
Střapce 2
Střapce 2
Střapce 3
Střapce 3
Tažení vína (červené je pouze to u červeného barelu, ostatní je Prim (platina) )
Tažení vína (červené je pouze to u červeného barelu, ostatní je Prim (platina) )
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.146 (?), 10.2.2009 23:24

Mohl by to být Phoenix

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika