Jak napravit řezem tuto révu



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
17.6.2014 6:50

Myslím, že já jsem před tím psal o té horní korunce teď Vám p.Wimpi odpovídal na situaci na té fajfce.

Osobně bych i ty malé mrzáky "na fajfce" taky vymastil. Zbyde více živin pro to, co bude do budoucna zůstávat. Nechal bych tam max navíc 1 silnější výhon jako zálohu, kdyby se zas něco... nepovedlo. Ale je to na Vás. Třeba se tu ještě někdo ozve s podporou té, či oné myšlenky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 16.6.2014 14:48

Máte pravdu, byl jsem v domnění, že je jen jeden, ale osahal jsem to a zjistil, že je jich tam více - viz foto. Vyrůstají trochu dále, ale jsou krásně dlouhé, jeden jsem vyvázal na drát, na ten nižší se bojím, že se ulomí. Mám ty konkureční odstranit? Nechám ten předešlý a ten nový, pro jistotu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 16.6.2014 14:50

Ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 16.6.2014 15:00

Nic neodstraňujte, nechte to růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 16.6.2014 15:33

Rozkaz šéfe a díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 16.6.2014 16:30

Takže toto nemám provést? Co tradil Georg? -

Vidím tam dost výhonů ze starého dřeva. Pokud nenesou květy a jako, že asi ne, tak pokud je nebudete chít k něčemu využít v příštím roce, tak bych jich 90% vymlátil. Nechat jen ty co kvetou popř. si nejste jistý jestli by se k něčemu příští rok nehodily. Ale jestli platí stále to, že příští rok zůstane jen ten vodorovný kordón dole, tak bych se s tím netrápil. Rozhodně to trochu provzdušnit. Nebojte se, co snižíte na počtu letorostů, to se projeví na délce zbylých. Jen je potřeba zbytečně neotálet. Koneckonců tím podpoříte i růst toho letorostu pro základ vodorovného kordónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 17.6.2014 6:50

Myslím, že já jsem před tím psal o té horní korunce teď Vám p.Wimpi odpovídal na situaci na té fajfce.

Osobně bych i ty malé mrzáky "na fajfce" taky vymastil. Zbyde více živin pro to, co bude do budoucna zůstávat. Nechal bych tam max navíc 1 silnější výhon jako zálohu, kdyby se zas něco... nepovedlo. Ale je to na Vás. Třeba se tu ještě někdo ozve s podporou té, či oné myšlenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 17.6.2014 7:44

To, co uděláte, musí být vaše rozhodnutí. Tady v diskusním fóru se scházejí různé názory na situaci, které mohou být i protichůdné. Všichni "rádcové" mají hendikep, že reálnou situaci znají jen zprostředkovaně a radí jen na základě několika snímků a stručného popisu situace. Nemají veškeré potřebné informace. Realita se může odlišovat od jejich představ. Proto rozhodující slovo má vždy sám tazatel. Vy se musíte rozhodnout pro nějaký koncept a ten pokud možno dodržet. V daném případě, pokud si troufáte odstranit neperspektivní letorosty a víte, proč je tam nechcete, proč jsou zbytečné a jste přesvědčen o tom, že budoucímu vývoji keře jsou spíše na obtíž, než ku prospěchu, tak je odstraňte. Já osobně to z fotek nepoznám, proto jsem se klonil k názoru tam ponechat spíše více "materiálu", aby bylo při zimním řezu, z čeho vybírat. Předpokládám, že při zimním řezu budou fotky názornější a rozmístění jednotlivých výhonů bude lépe vidět, než nyní, když jsou keře olistěné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 17.6.2014 7:55

Nelze jinak, než souhlasit se vším co p. Wimpi napsal. Pokud budete mít někde jasno, tak to vymastěte, pokud budete váhat, nechte na keři. Vona to zas taková tragedie nebude. Maximálně se stane to, že požadovaný výhon nenaroste 2m, ale jen 150cm. A s tím se dá žít. Pokud dobře vyzraje a přežije zimu, není co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.109 (?), 1.8.2014 11:25

Doporučuji řez na pařez :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika