Jak napravit řezem tuto révu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Otan - (30) - 150.3 (?) 
22.2.2014 9:10

WIMPI díky, nebude se mi to zdát drastické, vím, že řez je základ, takže to tak provedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 90.181 (?), 22.2.2014 22:02

Pane Paľo:, zkuste mi prosím odpovědět na to, na co jsem jse zeptal. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 24.2.2014 9:27

Takže provedeno, je to nyní již dobré?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.2.2014 9:55

Rozhodně už takto donutíte révu nasadít dost letorostů. V sozóně už to pak bude jen o tom udělat správný podlom a podporovat hlavně budoucí tažně. A něměli by se na nich nechávat fazochy.           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.2.2014 10:29

Já vás musím pochválit. Jenom vás ještě musím upozornit na jisté problémy, se kterými se setkáte až vám to začne plně růst. Týkají se toho dočasného "keře". Počítejte s tím, že z ponechaných tažňů keře začnou růst dlouhé šlahouny, což je v principu správně. Ale protože jeho kmínek je vzhledem k drátěnce hodně vysoký, letorosty nebudou mít potřebnou oporu. Takže se vám postupně začnou svěšovat dolů. Zkuste je nějakým improvozivaným způsobem postupně rozprostřít a připevnit k drátěnce.  Naštěstí po této sezoně již budete mít připraven onen finální nižší kmínek se standardním révím, se kterým vás tyto potíže nepostihnou. A příští rok, podle situace dočasný kmínek odstraníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 24.2.2014 13:44

Podle jaké situace příští rok dočasný kmínek odstraním? Jesli finální bude dosti obrostlý a již schopen rodit? Však, pokud Vám to nevadí, budu samozřejmě průběžně informovat o vývinu révy a Vy mne usměrňovat a vést. Zatím velice děkuji, sám, ačkoliv tomu tolik nerozumím, jsem nadšený. Tak nějak jsem si to představoval, ale bál většího řezu. Smekám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.2.2014 17:10

Nehledejte v tom vědu. Réva řez miluje. wink

Kmínek odstraníte, když budete chtít. Nabízí se totiž myšlenka ponechat ho a vyvést odtud každoročně tažeň na druhou stranu. Záleží to od výkonu keře jako takového a na prostorových dispozicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.2.2014 21:51

Pane Otane, dejte sem foto, až budou nové výhony dlouhé přibližně 30 cm až půl metru. Kouknem, jak a odkud to bude bujet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 12.6.2014 15:38

Tak mí věrní rádcové, myslím, že nastal čas, pochlubit se fotkou, jak se má k světu opravená réva. Dle mého laického názoru, je moc pěkná!! Myslím, že by potřebovala nějak upravit, poraďte, díky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 12.6.2014 16:04

Udělejte ještě jeden snímek - zaměřený na spodní část keře, konkrétně na ten obloukovitě zahnutý kmínek, aby pokud možno bylo vidět, odkud z něho vyrůstají letorosty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika