Guyotův řez pro začátečníka



host - 1.251 (?)
7.9.2008 22:41

Takhle je to na déle, já myslím, že popis jak pěstovat hroznové víno bude v každé publikaci o něm.  U jižní stěny domu bych ale nevolil Guyotův řez, ale spíše pěstování na vyšším dřevě na nějaké konstrukci 2 - 4 metry vysoké hned u stěny.   Pro téměř všechny odrůdy vinné révy je pořád ještě přirozenější plodit na několik metrů vysokém keři než na nízkém Guyotově řezu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 150.12 (?), 7.9.2008 16:59, zobrazeno: 21374x

Dobrý den,

chtěl bych si na jižní straně domu zasadit několik sazenic vinné révy. Jelikož jsem v jejím pěstování úplný laik, hledal jsem na internetu veškeré informace. Dokonce jsem si objednal i publikaci od pana Krause "Pěstujeme révu vinnou." Zde se mi nejvíce zamlouval tzv. Guyotův řez (na jeden tažeň a zasobní čípek se dvěma očky). Tento způsob řezu se mi zdá nejjednoduší, velice srozumitelný a v publikaci nechybí ani názorný obrázek tohoto řezu. Bohužel však nikde nemůžu nalézt informace o tom, jak postupovat, když si mladou rostlinku se dvěma nebo třemi výhony přivezu domů. Jak mladou rostlinku od od prvního roku stříhat, abych mohl v budoucnu používat zmiňovaný Guyotův řez? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.251 (?), 7.9.2008 22:41

Takhle je to na déle, já myslím, že popis jak pěstovat hroznové víno bude v každé publikaci o něm.  U jižní stěny domu bych ale nevolil Guyotův řez, ale spíše pěstování na vyšším dřevě na nějaké konstrukci 2 - 4 metry vysoké hned u stěny.   Pro téměř všechny odrůdy vinné révy je pořád ještě přirozenější plodit na několik metrů vysokém keři než na nízkém Guyotově řezu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.66 (?), 5.10.2008 16:12

Zalezi na podminkach, tam kde je v zime -25 asi vysoke drevo neprezije.

u malych tvaru umistite vice keru na jednotku plochy takze vynos na m2 je stejny.

doma pestuju mimo stenu 335m. n. m. pri vedeni na hlavu s trema 4 okymi cipky-na zimu musim prihrnovat a letos bylo z jednoho kere 2,7 kg.

Poznamka:

pri nizkych vedenich jsou vetsi bobule, mensi hrozny nez pri vysokem, coz ocenite pri pestovani pro konzumni ucely. vaha urody je sice stejna ale hrozny jsou lakavejsi a drive dozravaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika