Dravý roztoč typhlodromus pyri



host - 99.42 (?)
25.2.2017 14:44

Nemôžem súhlasiť s tvrdením že dravé roztoče sa vyskytujú prirodzene všade. Prečo som mal potom problém s akarinózou? Bolo to síce na kôstkovinách, ale nepoužíval som žiadnu chémiu. Problém bol až tak veľký, že sa nedalo predlžovať kostrové konáre. Nasledujúci rok som nasadil Typhlodromus pyri (asi pred 4 rokmi). Po oteplení v marci som tiež sledoval s lupou, či uvidím tie potvorky, a nič. Moje obavy sa rozplynuli v lete, keď narástli krásne letorasty bez poškodenia. Odvtedy všetko ok. Na viniči priamu skúsenosť nemám, ale bude to podobne. Radovan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 21.2.2017 10:04, zobrazeno: 7035x

Zdravím vinaři, máte někdo zkušenosti s dravým roztočem typhlodromus pyri?

Aplikoval jsem ho v prosinci, koukal jsem přes lupu, ale žádné 0,6mm velké potvůrky zatím nenacházím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 21.2.2017 11:37

Roztoči pochopitelně zimují, takže je neuvidíte, až s nástupem plného jara.

Pokud je teda nezlikvidujete nějakým nevhodným chemickým prostředkem.

Pro úplnost uvádím, že roztoče není třeba aplikovat a hlavně za drahé peníze nakupovat, jsou totiž všude, kde neřádí tvrdá chemie.

Vaši místní roztoči jsou úplně zadarmo a není třeba dávat vydělat EKO - BIO firmám. Jen se k místním predátorům musíte vhodně chovat a používat neškodné postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.84 (?), 22.2.2017 3:29
A máte s tímto roztočem někdo vůbec zkušenosti? Myslím to tak, že po jeho aplikaci jste pozorovali výrazný úbytek škůdců? Díky za reakce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 22.2.2017 11:04

Já jsem ho vysazoval v prosinci 2014. Předloňská sezóna efket žádný, vloni snad ano. Uvidím letos. Chce to čas. Obě sezóny jsem jednou použil Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.42 (?), 25.2.2017 14:44

Nemôžem súhlasiť s tvrdením že dravé roztoče sa vyskytujú prirodzene všade. Prečo som mal potom problém s akarinózou? Bolo to síce na kôstkovinách, ale nepoužíval som žiadnu chémiu. Problém bol až tak veľký, že sa nedalo predlžovať kostrové konáre. Nasledujúci rok som nasadil Typhlodromus pyri (asi pred 4 rokmi). Po oteplení v marci som tiež sledoval s lupou, či uvidím tie potvorky, a nič. Moje obavy sa rozplynuli v lete, keď narástli krásne letorasty bez poškodenia. Odvtedy všetko ok. Na viniči priamu skúsenosť nemám, ale bude to podobne. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.131 (?), 25.2.2017 21:28

Souhlasit nemusíte. Naštěstí je to roztočům jedno a opravdu jsou všude.

Přemnožení roztočů u peckovin je běžná věc a vyskytuje se i  porostech zcela bez chemické ochrany.

U révy to funguje trochu jinak, opravdu stačí dodržovat metodiky a kadeřavosti se zbavíte. O plstnatosti to však neplatí a nepomůže vám ani kupovaný superroztoč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.84 (?), 27.2.2017 19:40
Myslím, že to chce dát tomu více času. Ideálně půlku sadu pořešit plstěnými pásky a druhou standardními postřiky a za dva tři roky vyvodit závěr. Mimochodem čím teď stříkat stromky? Tře ba i proti právě přezimujícím škůdcům? Co takhle kuprikolem nebo šampiónem? M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika