dotaz-pěstovaní revy ve skleníku



host - 204.1 (?)
4.1.2008 14:50

Svilušku si většinou zanesete s rostlinami které tam sázíte koupené od prodejců sazenice jsou pěstovány ve sklenících kde je celý rok teplo a tam se snadno množí je třeba ošetřit sazenice dříve než se přemnoží skleník když v zimě vymrzne určitě se zničí i svilušky a když je zima mírná stačí vykouřit  tabákem a zem přehodit nebo vyměnit také by se mohlo použít dusíkaté vápno a zakrýt folii aby se desinfikovala zemina zničí se i klíčící semena plevelů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
matěj - (1), 18.12.2005 17:27, zobrazeno: 41208x
Začal jsem pěstovat vinnou revu ve skleníku. Dal jsem tam jednu hlavu. Nevím jak stříhat. Chci revu táhnou asi 4m přes skleník, prosím poraďte.Děkuji. Matěj
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 29.12.2005 15:02
Již několik let úspěšně pěstuji na českobudějovicku vinnou révu ve skleníku, jedná se o odrůdy moravský muškát a kavkazské modré. Zásadně neaplikuji žádné chemické přípravky a při vedení dlouhém cca 4 m pod sklem střechy skleníku stříhám v předjaří na jeden pupen. Pravidelně vylamuji fazochy a neplodné letorosty a před dozráváním zkracuji i letorosty na kterých jsou hrozny. V předjaří i v průběhu vegetace přihnojuji a poctivě zalévám. Sklízím od začátku července do koce srpna. Přeji Vám mnoho úspěchů a potěšení z bohaté úrody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.66 (?), 4.11.2007 13:50
Mám skleník 12 m dlouhý a nad pěstovanými paprikami je dostatek místa na pnutí révy vinné. Můžete mi detailněji poradit co a jak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 5.11.2007 8:19
skleník sice nemám, ale jeden keř vína táhnu podél celého domu.  Stříhám na jedno očko, kde je prostor tam nechávám rozvětvení. V současné době je celková délka kmínku kolem 50m a pomalu mu začíná být na dvorku těsno. Takto dlouhý kmínek si žádá jedinou specialitu - úrodu je třeba sklízet nadvakrát, protože na konci kmene dozrává pomaleji než na začátku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.66 (?), 5.11.2007 18:42

Prosím o informaci : - o jakou se jedná odrůdu - jaké velikosti, vzhledu a chuti je hrozen?

děkuji!

caor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 6.11.2007 7:51
Je to modrá, moštová réva, odrůdu neznám, podle pamětníků je keři min. 50 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.232 (?), 4.1.2008 13:51

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli ve skleníku nemáte problém se sviluškami. Mám skleník druhým rokem a výskyt svilušek byl i přes použití dravých roztočů kalamitní. Bojím se, že by mi révu ve skleníku zlikvidovali. Jak to řešíte vy? Chemicky? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 4.1.2008 14:50

Svilušku si většinou zanesete s rostlinami které tam sázíte koupené od prodejců sazenice jsou pěstovány ve sklenících kde je celý rok teplo a tam se snadno množí je třeba ošetřit sazenice dříve než se přemnoží skleník když v zimě vymrzne určitě se zničí i svilušky a když je zima mírná stačí vykouřit  tabákem a zem přehodit nebo vyměnit také by se mohlo použít dusíkaté vápno a zakrýt folii aby se desinfikovala zemina zničí se i klíčící semena plevelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.145 (?), 26.8.2008 11:30

Pěstuji ve skleníku na dlouhém tažni Modrý portugal.Každoročně má velké množství krásných hroznů, z nichž některé zhruba 1 měsíc před dozráním začnou celé " hadrovatět ", bobule jsou sice modré, ale kyselé, později zcvrkávají. Letos je takto znehodnocených hroznů 75%. Na jaře stříkám proti perenospoře a padlí, před uzavírání hroznů proti plísni šedé.Moc děkuji za radu, co s tím.  Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarik - (40) - 32.19 (?), 7.9.2008 20:39

Zkuste se podívat do mé otázky o zasychání třapiny. Myslím, že to může být stejný problém. Nám to zvadne a ztratí veškerou sladkost .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika