Co zasadit?



klababa - (3) - 129.61 (?)
24.11.2010 17:15

Před dvěma lety jsem koupil v Hornbachu (mimochodem, přijde mi, že tam to není s rostlinama tak špatné, co myslíte?) dvě sazenice (Orion, Regent). První rok jsem nechal růst plody (což se nemá, ale jsou to moje vůbec první sazenice, tak jsem si udělal radost :-)), druhý rok jsem květenství dal pryč a rostliny jsou to teď pěkné, rostou dobře a nevšiml jsem si ani žádných chorob. Takže já nemám "zatím" špatné zkušenosti s hypermarkety, nicméně bych rád nakupoval od vinařů, kteří prodávají kontajnerované sazenice moštových odrůd.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
J.J. - (1), 16.3.2004 18:05, zobrazeno: 38338x
Poraďte prosím jaký druh zasadit ke zdi domu a kde koupit sazenice. (Pardubicko)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MKP - (27), 26.5.2004 12:27
Zasadit lze prakticky všechny odrůdy, doporučoval bych stolní, které mají větší hrozny, lepší pro přímou konzumaci.
V současnosti lze koupit sazenice odrůd Chrupka bílá a Chrupka modrá v baumaxu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 28.3.2005 3:36
Při kupování révy rozhodně nespoléhejte na velkoprodejce typu Baumax - réva kterou prodávají často neodpovídá druhu na popisce, bývá přeschlá, zapařená a pokud vás tohle všechno ještě neodradí a risknete zbytečnou investici (bývá také značně předražená) pamatujte, že nejlépe se vám ujme víno, které pochází přímo z vaší oblasti a nemusí se aklimatizovat - takže řízek od souseda vám přinese větší radost než super sazenice z Baumaxu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 27.12.2005 13:08
Na jaře 2004 jsem si ze zvědavosti(co to udělá),koupil 3 sazenice révy.Dvě v OBI,jednu v Zahrádkáři.Rozdíl v ceně pět korun.Zasadil nejsnažším způsobem do země v nadmořské výšce necelých 500 metrů,Letos na jaře jsem to "nějak"prostříhal a zkrátil a v září jsem z každého jednoho keře sklidil cca + - jedno kilo hroznů.Dobrých,velkých a sladkých.Toť má zkušenost s hyper-super sazenicemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 25.2.2007 3:37
Zřejmě je myšleno to, že sazenice jsou kolikrát týdny uloženy někde v prodejní hale pod prakticky umělým osvětlením a i v zimě v teplotě 20 st C, takže jsou rozrašené, zchoulostivělé nebo přímo zaschlé a nasazení venku na zahradu už nemusí přežít.  Viděl jsem to u sazenic rybízů a běžně to je u květin v květináčích v Kauflandu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 28.2.2007 13:28

Co se týká vlastních zkušeností s Baumaxem, nemají ani zájem,  co a v jaké kvalitě prodávají. Když jsem byl v létě obhlédnout jejich rostlinný sortiment, byly rostliny suché - některé až tak, že už  by se nedaly ani zachránit - a "díky" nízké hmotnosti kvůli naprosto suchému substrátu byly pozhazované větrem (2/3 z nich). A když jsem upozornil personál, vyslechl jsem si poznámku: "Teda vaše starosti bych chtěla mít". Abych nevšeobecňoval a nebyl nespravedlivý, stalo se v létě v Baumaxu Přerov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klababa - (3) - 129.61 (?), 24.11.2010 17:15

Před dvěma lety jsem koupil v Hornbachu (mimochodem, přijde mi, že tam to není s rostlinama tak špatné, co myslíte?) dvě sazenice (Orion, Regent). První rok jsem nechal růst plody (což se nemá, ale jsou to moje vůbec první sazenice, tak jsem si udělal radost :-)), druhý rok jsem květenství dal pryč a rostliny jsou to teď pěkné, rostou dobře a nevšiml jsem si ani žádných chorob. Takže já nemám "zatím" špatné zkušenosti s hypermarkety, nicméně bych rád nakupoval od vinařů, kteří prodávají kontajnerované sazenice moštových odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.190 (?), 28.2.2007 11:04
Chci zasadit na zahrádku nějaké dobré stolní hrozny,nějakou ranou odrůdu.Která by se dala používat na jídlo i na burčák. Děkuji. vlastikA@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 28.2.2007 14:27
Nákup jakéhokoli živého rostlinného materiálu v hypermarketech je vždy dá se říci hazard a rozhodně bych tam  nic nekupoval. Moje matka tam jednou koupila venkovní azalku, krásnou, a přes všechnu péči nakonec uschla, protože přišla do jiného prostředí. Tam se o to špatně starají, mají tam přetopeno, a troufnou si tam prodávat i thuje a podobné věci, odtamtud bych nechtěl nic takového ani kdyby to bylo zadarmo. Raději sám osobně dám i třeba nějakou korunu navíc, zajdu do zahradnictví a vím, že kupuji kvalitu. také je to jak kde. V hypermarketech jim jde jen o zisk, zda to vydrží nebo ne je jim úplně jedno. Alespoň já a mí známí máme takové zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.171 (?), 1.3.2007 21:17
Muj otec v r.2004 zakoupil v OBI 2x Modry portugal +Panonii. Vyrostlo to,zarodilo to,ale  zcela jiste ne to ,co bylo uvedeno na pribalovem letacku. Z Portugalu se vyklubaly sice modre, ale megakoule , ktere jeste koncem rijna odmitaly zesladnout  a nakonec byly skonzumovany jako  BIO-ocet....absolutne nejvice nachilna  odruda na nemoci ze  vsech  ktere jme  pokusne  vysadili.  Panonia - dle listu spise Prim nebo nejaky hybrid. Ostatni odrudy... .fy JONASzKolina....Rubanka,Chrupka,Miller,Cab.perla,atd.... veri good. Vse  r. 2006.
O motorove pile z OBI  radeji ne ,asi by mne trefilo..
                           Vsem Dobrym lidem hodne ZDRAVI a kvalitni urodu.....
 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika