Co Vaše réva? (rok 2011)



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?)
28.4.2011 10:47
Kodrjanka - u baráku z jižní strany úplně v pohodě již nasazuje na květ, pravokořená stáří 3 roky, na zahradě hlavy dva až deset roků staré - totální propad, a je jedno zda je vloni vysazená nebo stará. Když jsem ji po zimě střihal tak všechny tažně vypadaly dobře, teďkom raší víceméně jen z nejspodnějších oček. Chtěl jsem ji nahradit letos nově zakoupeným roubovaným Vostorgem ale zjistil jsem že po dvou měsících podnož nemá ani jeden nový kořínek (každé nové očko naroubovaného Vostorgu které vyrašilo tak uhynulo). První dva prodejci mi prodali něco jiného, no a od třetího zase šel do kytek (zakrátil jsem ještě kořeny podnože, zasadil přímo do země ale moc nevěřím že se zmátoří).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 215.203 (?), 23.4.2011 7:27

Nepodařilo se mi ty obrázky vložit zároveň...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.4.2011 7:29

Já to dělám zpravidla tak že nechám dvě horní očka a kmínek očistím (může dojít k vylomení, zmrznutí apod...). Samozřejmě záleží jak je rostlina vitální a jak jsou očka vyvinutá. Nahotovo vylámu až po zmrzlých. Letos se ta loňská nevyzrálá ubožátka tak snaží z nejspodnějších oček, ale přesto některé odrůdy poškodil ranní chlad před týdnem, očka zčernala a uhynula. Moc možností k novému rašení nemají ale věřím že se jim to podaří. Přikládám ještě aktuální foto některých "barákových" odrůd.

Kodrjanka, na zahradě teprve začíná rašit.
Kodrjanka, na zahradě teprve začíná rašit.


... ještě jednou.
... ještě jednou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.203 (?), 24.4.2011 17:27

Děkuji Vám Mirku, takže nechám jen dvě horní očka a ostatní vylámu.A po zmrzlých mám vylomit i to druhé a nechat jen jeden?  Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.4.2011 17:41

S vyslepením oček nebo vylomením počkejte raději až po zmrzlých. Z osobní zkušenosti, možná to není moc "vinařské", nechávám spíše dva letorosty ze spodních oček nebo jeden z horního a jedno zespod jako záložní. Pokud nechám jedno tak většinou stačí zavadit něčím nebo přijde poryv větru a výhon je v ... Až je réva starší tak buď dva kmínky a z každého jeden tažeň, nebo jeden kmínek a jeden nebo dva tažně. Samozřejmě na pergole je všechno úplně jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.203 (?), 24.4.2011 18:39

Rozumím, ještě jednou díky.Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 140.55 (?), 25.4.2011 21:34
Zdravím Vás Mirku! Skúsenosti s Afroditou nemám, ale objednávam ju spolu s Evou u p. Knížka. Myslím si, že veľkoplodých bezsemenných odrôd pre naše podmienky nie je veľa na výber. Navyše ak sú augustové a s chrumkavou dužninou. Vlani som si naočkoval do sorty Delaware Karmakod a Loru. KMK raší, ale Lora-chuťovo veľmi vychválená asi vymrzla, neraší. Dúfam, že Afrodita bude o trocha otužilejší. Ak Vám Afrodita nekvitne, nie je vylúčené, že Vám predali inú sortu. V minulosti som kupoval v Droždíne Ametyst, Rheu, Pomarančovú, Rúbanku, Diamant a Kerťanku. Po 3 rokoch sa ukázalo, že Kerťanka a Diamant boli niečo iné, podradné. To je bežná prax, predávajúci často netuší, čo predáva. Pánovi Zdenkovi by som poradil v súlade s Vami, aby, ak už nie je neskoro, nevylamoval najspodnejšie púčiky. Minuloročné drevo je dosť silné, takže rovné úseky by som zachoval. Na prvej snímke by som nechal najvrchnejší a najspodnejší púčik, na druhej snímke by som nechal druhý odshora a najspodnejší, ostatné narašené očká možno vylomiť. Majte sa pekne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.4.2011 22:23
Dobrý večer Paľo, Afroditu mám třetím rokem a Evu jsem objednal letos u stejného zdroje jako Vy. Právě prodávající pan Kň. mi doporučoval omezit hnojení dusíkem a zaměřit se na hnojivo pro pro tvorbu plodů, konkrétně se jedná o Kristalon plod a květ. Jak jsem již uváděl, na stejném místě mi kvetou jiné čtyři odrůdy úplně bez problémů. Nějak se mi to nezdá, kdyby kvetla málo, blbě nebo se neopylila, ale ona nekvete vůbec...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.55 (?), 25.4.2011 23:14
Já myslím, že hnojenie Kristalonom nemôže ovplyvniť začiatok kvitnutia či rodivosti. To je dané geneticky u každej novej sorty. Často v popise odrody píšu napr. že rodí už druhým rokom apod. Niektoré stopové prvky, napr. molybden ovplyvňujú kvalitu odkvitania a mieru spŕchavania súkvetí, ale že by ich deficít spôsobil oddialenie nástupu rodivosti, o tom som zatiaľ nečítal. Tiež som zvedavý, čo za odrodu Vám nabudúci rok pod menom Afrodita zarodí. Podobný problém mám u nekvitnúcich jabloní, ale to sú už staršie stromy, takže pravdepodobne pôjde o nevyváženosť niektorých makroprvkov. Na druhej strane keď už človek ide do korún či do viniča so striekačkou, je dobré vždy pridať aj listové hnojivo s obsahom Mg, Fe, Co, Mn, B atď. Tým sa nič nepokazí. Paľo P.S. Afroditu máte tiež od p.Kn... a?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 26.4.2011 13:02

Ano, také. Ještě mne napadla jedna věc, zkusím se pořádně podívat odkud réví raší. Nedejbože aby to bylo pod místem roubování - z podnože (nemyslím že tomu tak bude ale ověřím to).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.4.2011 10:47
Kodrjanka - u baráku z jižní strany úplně v pohodě již nasazuje na květ, pravokořená stáří 3 roky, na zahradě hlavy dva až deset roků staré - totální propad, a je jedno zda je vloni vysazená nebo stará. Když jsem ji po zimě střihal tak všechny tažně vypadaly dobře, teďkom raší víceméně jen z nejspodnějších oček. Chtěl jsem ji nahradit letos nově zakoupeným roubovaným Vostorgem ale zjistil jsem že po dvou měsících podnož nemá ani jeden nový kořínek (každé nové očko naroubovaného Vostorgu které vyrašilo tak uhynulo). První dva prodejci mi prodali něco jiného, no a od třetího zase šel do kytek (zakrátil jsem ještě kořeny podnože, zasadil přímo do země ale moc nevěřím že se zmátoří).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika