Co vaše réva?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?) 
29.4.2010 12:59
Díky, a ještě dotaz k tomu vertiku. Jak potom nechat dlouhý výhon za květem? Mám dojem že se uvádí celková délka výhonu 30 cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.4.2010 16:15

pro meho blizkeho koleu ze Žebráku... tady vidís mapu s teplotam, nejbližší mame samozrejme Neumětely... a vidis, ze bydlime spravne, nase reva nemuze byt na lepsim miste nez u nas, tak snad Vas to trosku povzbudi:-)

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 29.4.2010 17:36

Velmi zajímavé údaje! Jen by mě zajímalo, co ty teploty znamenají. Jsou to průměrné teploty v určitém místě za celý rok? Průměrné teploty za vegetační období nebo průměrné teploty během zrání? Podle mě takové statistické vysypání údajů nemá moc velkou použitelnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.4.2010 20:18

to byl dnesni nejteplejsi casovy horizont za dnesek a take prozatim nejteplejsi teplota v tomto roce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 29.4.2010 20:54

Délka výhonu 30cm znamená, že máte za hroznem tak jeden list, to není zrovna mnoho :-) U vertika se doporučuje zaštípnout výhon cca 14 dní před kvetením, aby se podpořil vývoj květenství ve spodních očkách na příští rok. V případě velmi bujného růstu zaštípnete ještě dříve. I u vertika by mělo být min. 5-6 listů za hroznem, raději více. Já ale nemám dobré zkušenosti s velmi krátkým řezem u chrupky, hrozny i bobule byly znatelně menší než při dlouhém řezu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 2.5.2010 11:45
Přikládám aktuální foto révy. Co se týče vloni na jaře vysazených sazenic na zahradě, všechny bez vyjímky (Kodrjanka, Matilde, Regina, Rhea, Velika) vyrážejí ze spodních oček, i když např Kodrjanka dosáhla délky až dva metry. Výsadba u domu (foto) vyrazila z oček po celé délce výhonu.
Kodrjanka
Kodrjanka
Červená chrupka
Červená chrupka
Afrodita
Afrodita
Prim
Prim
Bílá chrupka?
Bílá chrupka?
moje sazenice
moje sazenice
...dnes vyjmuté sazenice z perlitu
...dnes vyjmuté sazenice z perlitu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.65 (?), 2.5.2010 11:58

Mam stejnou zkusenost, reva vyrazi ze spodnich ocek, nahore je mrtvo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.205 (?), 2.5.2010 14:19

 Povazie 320mnm.Minuly rok na jar vysadene sadenice Moravsky muskat a Nero tiez rasia len zo spodnych ociek ponechane tri ocka na tazni nevypucali myslite ze mozu vyhnat este nejake podocka alebo uz na tazni nevypuci tento rok nic. Prosim o radu ako postupovat dalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.98 (?), 3.5.2010 9:09

Bohužel i já se musím pripojit.Z loňké sadby raší jen očka na kmínku.Na ohnutém šesti očkovém tažni je mrtvo.Riskl jsem to a nějaká očka rozdrápl a jsou opravdu černá... Výhony byly dostatečně silné a přes 2 m dlouhé.Zima byla asi opravdu velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.59 (?), 3.5.2010 14:30

Vyškov - už také raší... a jen pro jistotu...- kdy začít s postřikem? až před květem nebo je možné i dříve??vloni jsem to nějak nestihnul a myslím to byl i důvod proč jsem měl tolik plísně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika