Co vaše réva?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
28.4.2010 21:14

pekny vecer, vsiml jsem si, ze mate odrudu Suručenskyj, nikde o nem nepisou, na stitku psali, ze je ruzovoplody... jak u vas roste? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 28.4.2010 21:29

Podle ukrajinského popisu je Suručenský bílá univerzální odrůda. Jiný neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.4.2010 21:55

prave ze ta bila ma jeste takovy privlastek... klasicky Suručenskyj je ruzova..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 29.4.2010 7:04

Pokud je klasický Suručenskij růžový, proč se nedá vygooglit? Podle mého názoru existuje jediný Suručenský a to Suručenskij belyj. Ve Vitis databázi i nikde jinde jsem nenašel nic jiného. Jen jeden prodejce u nás má pouze Suručenský ale i ten je podle popisu bílý a ne růžový. On obrázek s růžovými hrozny lépe prodává...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.242 (?), 29.4.2010 11:53

To co mám doma je SURUČENSKIJ BĚLYJ (Ičkimar x SV 20.365). Dále posílám popis od prodejce. Růst je střední, olistění řídké, list menší, hladký. Hrozen střední až velký. Bobule velké, oválné, zelenožluté, s jemnou, ale pevnou slupkou. Chuť je jemná, osvěžující. Zrání hroznů je pozdní. Hodí se pouze do hlubokých, úrodných půd, sucho nesnáší. Pravá stolní odrůda pozdního zrání. Plodí jen na tažních. Plodnost je nižší.
Zdravím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 29.4.2010 10:23
Bílá odrůda (žiji s tím že je to chrupka) mi nasazuje na květy. Na výhonech jsou vždy dvě květenství, chtěl bych vyzkoušet vertiko a nechat na každém výhonu vždy jen jedno. Chci se zeptat - které a kdy to nepotřebné vylomit? Děkuji Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 29.4.2010 12:10

koupil jsem to sem to se stikem Sempry v Litomericich a bylo tam napsano stolni odruda-ruzova, Suručenský, melo to i ten rostlinolekarsky pas, jak by to i melo byt spravne prodavano... tak tedy nevim, psali tam ale take, ze je mene mrazuvzdorne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 29.4.2010 13:06

U nás ani nikde jinde se odrůda Suručenskij nevyskytuje, vždy jen Suručenskij belyj. Rostlinolékařský pas nic z hlediska odrůdy neznamená, týká se jen zdravotního stavu. Nechci se dotknout praconíků ÚKZÚZ, ale kolik z jejich přehlížitelů ví, jak má vypadat odrůda Suručenskij? A právě na stránkách ÚKZÚZ je uváděno (podle mého názoru) nesprávně množení odrůdy Suručenskij místo Suručenskij belyj, ale třeba v genových zdrojích je opět jen Suručenskij belyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.9 (?), 29.4.2010 12:11

Toto vlákno jsem začínal před týdnem a překvapilo mě jaký veliký rozdíl v rašení Révy vinné je v republice.Děkuji všem kdo přispěl, protože bez vás by jsme se nic nedozvěděli.

Ještě k mé révě: Všecny sazenice dnes mají alespoň jeden živý pupen, ale jen ve spodní části u roubu.Zřejmě byla opravdu velká zima(vše zmrzlo).Žijí jen protože byly dobře přihrnuty hlínou.Tak uvidíme jak to dopadne příští rok... třeba

Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 29.4.2010 12:44

Já bych ho vylomil až po odkvětu, až budete vědět, jak odkvetly. Vylomíte ten horší. Pokud je to opravdu chrupka, tak s tou (alesponˇ u mne) nebyly se sprcháváním sice žádné problémy, přesto bych ho nevylamoval hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika