Co vaše réva?



Romik1 - (3) - 96.38 (?)
27.9.2010 15:47

Dobry den,

rad bych se zeptal nicka - micurinec (501) jak vam chutnala odruda ALDEN. Premyslim o ni ze bych si ji vysadil, ale zatim jsem nemel moznost degustace, diky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 26.9.2010 15:34
Za jakých podmínek se dá ten výzkumák navštívit? Mám to za rohem ale ještě mne nenapadlo zavítat tam. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 26.9.2010 17:53

jsme tam prisli jen tak-bud to pujde nebo ne, tak jsem se zeptal a vyslo to, navic jsme mohli ochutnat... asi nejlepsi zazitek jaky jsem mohl mit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 27.9.2010 7:00

Jen pro upřesnění, v Lednici není výzkumák, ale vinice Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Vedoucím je doc. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. a odborným asistem je Ing. Radek Sotolář, Ph.D. autor Multimediálního atlasu révy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.9.2010 7:37

Dekuji Brede za upresneni, byl to i tak zazitek... jinak poznatek z jizni Moravy byl ten, ze do nadmorske vysky 350mnm-samozrejme na j, jv,jz svahu se da rentabilne pestovat lecktera mostova odruda, tudiz si myslim, ze by to slo dobre aplikovat i v Cechach, s tou podminkou jizniho svahu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 27.9.2010 9:54

Já bych byl trochu opatrnější s tím srovnáním - jižní Morava má podstatně vyšší průměrné teploty, než Čechy (vyjma Prahy). Pravděpodobně se najdou lokality, kde lze pěstovat ledacos, ale obecně to rozhodně neplatí. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 27.9.2010 10:08

Připojuji se k názoru VJK. 350 m n.m. na jižní Moravě je úplně jiných než 350 m na severní Moravě nebo v Čechách. Samozřejmě jižní svah může pomoci, ale jižní Morava je jižní Morava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.9.2010 12:09

zase si rikam, ze kdyz u nas pres zimu prezimuje fikovnik, Albizia ci oleandr, tak by reva mela jit slušně taky... ale za vyzkouseni to urcite stoji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Romik1 - (3) - 96.38 (?), 27.9.2010 15:47

Dobry den,

rad bych se zeptal nicka - micurinec (501) jak vam chutnala odruda ALDEN. Premyslim o ni ze bych si ji vysadil, ale zatim jsem nemel moznost degustace, diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.9.2010 19:34

ochutnal jsem ji pouze v Lednici-nikde jinde, ale mne tedy chutnala moc, kazda bobule tam mela jen jedno az dve semena, takze i z tohoto duvodu mi byla sympaticka, akorad bych rekl, ze jeste deset dnu by mohla vydrzet, aby byla jeste zralejsi, ale za sebe hovorim, ze mi chutnala...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.83 (?), 27.9.2010 22:04

Dobrý den.

Mě letos Alden rodil poprvé (3 hrozny),takže jsem mohl ochutnat a opravdu jsem byl z něj nadšenej.Výborná chuť i konzistence.Chuťově mi připomíná sladké jahody.A co se týká zelené části, tak má nádherné, obrovské lupeny, rúst je velice silný, takže i po estetické stránce třeba k plotu... prostě super.

Roger

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika