Co vaše réva?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?)
27.8.2010 13:39
Poprvé se mi ukázala Regina (Afouz Ali) a Matilde. Mám od každé odrůdy dvě sazenice ale zarodila vždy jen jedna z nich. Matilde má menší kulaté bobule, zato Regina vypadá velmi zajímavě, oválné pevné bobule, je o malinko meší než Arkadia, chorobami napadená v letošním standardu, chuťově uvidím. Každopádně si ji namnožím, místo už mám. Mirek
Matilde
Matilde
Regina
Regina
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 84.138 (?), 24.8.2010 13:50
ďakujem za odkaz, ani na ukrajinskom vinograd info som tuto odrodu nevedel najst pod E. a vy ste mi poslali odkaz dokonca v zrozumitelnejsej reci. hm, vyzera to byt menej urodna odroda, co ma trocha odradza ale zaujimava je bezsemennost a jahodova chut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 27.8.2010 10:42

tak som sa na americkych strankach docital, ze Einset Seedless je citliva voci perenospore. co ma vsak prekvapilo, tak u Glenory pisu, ze je velmi citliva voci tejto hube, mne sa to az tak nezda tento rok. sice nejake listy su napadnute, ale chemicke osetrenie to pomohlo zastavit. tento rok sa mi zda byt najviac postihnuta hubami z interspecifickych odrod Kodrjanka, u tej nepomohol ani postrek, vacsina listov je spalena na uhol :(uvazujem nad tym, ze sa jej zbavim, lebo z nej sa potom rozsirila infekcia aj na okolite rastliny odrody Dacnyj. myslim, ze Kodrjanka nebude mat u mna dlhu zivotnost.

co sa vynosnosti tyka, tak pri oboch bezsemennych odrodach je nizka, zhruba na rovnakej urovni. zatial mam len mladu neplodiacu Glenoru, tak neviem posudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.65 (?), 27.8.2010 20:57

Einset seedles jsem viděl u pana Knížka. Hrozny spíš menší, ale chuť opravdu vynikající a na rostlně jsem neviděl náznaky žádné choroby (a že je letos hlavně na ty houbové dost špatný rok).

Na komplexní zhodnocení je to málo, ale první dojem byl dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.8.2010 13:39
Poprvé se mi ukázala Regina (Afouz Ali) a Matilde. Mám od každé odrůdy dvě sazenice ale zarodila vždy jen jedna z nich. Matilde má menší kulaté bobule, zato Regina vypadá velmi zajímavě, oválné pevné bobule, je o malinko meší než Arkadia, chorobami napadená v letošním standardu, chuťově uvidím. Každopádně si ji namnožím, místo už mám. Mirek
Matilde
Matilde
Regina
Regina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.8.2010 18:46

to teda ta Regina vypada moc zajimave, tak dej vedet jakou ma chut

take by me zajimalo, proc si tolik z Vas poridilo odrudu Kodrjanka?? porad se nemuzu ubranit dojmu, ze ma nadmiru řídké hrozny... moc by me to zajimalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.8.2010 20:15
Já jsem si ji pořídil víceméně náhodou v zahradnictví před více než deseti lety. Hrozny má i nemá řídké, jak se to vezme, někdy jsou více do šířky, jindy zase dlouhé, velikost hroznu bývá také různá. Co mne na ní tenkrát zaujalo byly velké křupavé bobule (jako malé švestky). Já osobně mám raději "volné" hrozny a Kodrjanka byla moje první "velkobobulová" odrůda. Bohužel poslední roky trpí hodně na plíseň, podnebí se změnilo k horšímu. Mirek
asi čtyřletý keř
asi čtyřletý keř
pár hroznůna pergole, zdá se mi že rodí lépe na mladších keřích
pár hroznůna pergole, zdá se mi že rodí lépe na mladších keřích
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 27.8.2010 21:28

tak to mas Mirku oproti jinym peknou Kodrjanku! u nas v 340m se pocasi zas zcela obratilo, teploty vyssi nez kdy jindy a take sucho, treba u revy z houb.chorob maximalne nektere roky padli, osttni houby jen absolutne vyjimecne az temer vubec, za to valcim se sviluskami, jsou skoro na vsem, rajcata, papriky, jiriny-vse venku, revu nastesti opomiji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.8.2010 12:40

tak nakonec musim rict, ze podzimni vysadba revy je o dost vetsi nez ta zjara, takze budu vysazovat zasadne na jare, nektere uz zakratim, uz maji 330cm, coz bude bohate stacit i kdyby pomrzly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.12 (?), 28.8.2010 13:19
Já jsem zase část podzimní výsadby musel vrátit nazpět do květináčů - voda a mokro, uhnily jim kořeny. Ono je to hlavně o počasí, pokud vysadím na podzim mohu ještě na jaře podsadit, jinak ztrácím rok. Buďte rád že máte co zakracovat! Já jsem letos 19 kontejner. sazenic od bred_ika mohl dát do země až v létě, a zase to bylo o vodě, o podmáčené půdě. Některé sazenice jsou malé, napadla je plíseň a já doufám že vydrží zimu. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.8.2010 14:24
Letos vysazená Arkadia u baráku kde tlak nemocí není takový jako na vlhké zahradě a jak dopadla...
Odolnější Arkadia má nahradit standardní Chrupku.
Odolnější Arkadia má nahradit standardní Chrupku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika