Co vaše réva? (2014)



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
18.4.2014 7:30

vcera mrazik v Čechách, dnes na Morave, myslim, ze tam kde to zmrzlo by se réva pestovat asi moc nemela, jen dobre terroir vydrzi prece prvni mrazik, uvidime co se po case v profi čsp.docteme enlightened

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.4.2014 7:30

vcera mrazik v Čechách, dnes na Morave, myslim, ze tam kde to zmrzlo by se réva pestovat asi moc nemela, jen dobre terroir vydrzi prece prvni mrazik, uvidime co se po case v profi čsp.docteme enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 18.4.2014 20:00

Dnes ráno jsem škrabal led z auta a na teploměru mi to ukázalo -2°C, v centru Břeclavi už bylo 2°, u baráku 5°. V okolí Ladné jsem viděl (a hlavně cítil) zadýmování meruňkových a broskvových sadů. Nevím kolik jsem měl na zahradě ale po dneční podvečerní kontrole je réva v pořádku. Ťuk ťuk ťuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.13 (?), 18.4.2014 20:41

Jížní Čechy 490 mnm, Českobudějovicko,ve čtvrtek ráno -3,ořech je trochu namrzlý, ale ráva různě po zahradě i ve volném prostoru je naprosto v pořádku.

Merunky, broskve a třešně i dnes vypadají dobře, pestíky ani plůdky nečernají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.29 (?), 19.4.2014 20:13

Vsetínsko 495 m n.m, poslední dvě noci s teplotami do -2°C révy Kodrjanka a Agát Donskoj zvládly naprosto v pořádku, neomrzl ani lístek.smiley naproti tomu aktinídie jsou chyceny celkem slušně, meruňky, broskve, třešně, hrušně a slivoně též bez poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.4.2014 20:34

V Mikulově mám na mladých rostlinkách suchá očka, u o rok starších, vyvázaných na prvním drátě, je to v pořádku. Zda je to mrazem nebo něčím jiným nedokážu říci (je to do půl metru komplet zarostlé plevelem). U baráku to nabírá na kvetení. Prozatím mi réva dělá hodně velkou radost - ťuk ťuk ťuk - raší úplně všechno, staré hlavy, nová výsadba i roubovaná réva.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tad - (12) - 8.97 (?), 28.4.2014 21:53

Cez víkend som postrekoval kuprikolom nerezistentné odrody, ale postriekal som aj kodrianku, ktorá je vraj na plesne citlivejšia a mám ju novú tak by som o ňu nechcel prísť.

pridávam foto kodrianka a vostorg:

kodrianka
kodrianka
vostorg
vostorg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.4.2014 6:26

Nechci Vás strašit, ale Vostorg má mít hluboce vykrojené listy, což je možná na tom snímku patrno jen u jednoho z nich. Zkuste si to ohlídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tad - (12) - 8.97 (?), 29.4.2014 21:28

Máte pravdu vostorg som síce naživo nevidel ale ten môj sa na Váš ani na ten z atlasu revy nepodobá ani tvarom listov a zo spodu listu nieje plstený-je úplne hladký. Do slovplantu, kde som ho kúpil nemám moc ďaľeko, tak sa pri najbližšej príležitosti spýtam prípadne budem žiadať vysvetlenie o akú odrodu by mohlo ísť.

Len škoda že som si nevšimol už pri nákupe že tvar listov sadenice(ktorá pri nákupe mala ešte pár listov) s tvarom listov odrody nie je podobný.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 30.4.2014 10:09

I podle mého názoru se listy tvarem Vostorgu nepodobají, navíc Vostorg nikdy nemá ze spodu hladké listy.

Při cenách Slovplantu se jen divím, že nedodržují odrůdovou čistotu, kterou deklarují na každé stránce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 30.4.2014 10:31

Slovplant predával Vostorg ako štepený, takže chyba sa stala podľa môjho názoru pravdepodobne na strane ich dodávateľa.To samozrejme nič nemení na tom že by mali bezodplatne zaslať novú sadenicu.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika