choroba vinné révy



host - 59.228 (?)
24.7.2008 13:36

Ze by to byla Peronospora, mrknete na odkaz vypada to dost podobne: www.galati.sk/index.php?page=2008/07/03

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 70.254 (?), 24.7.2008 9:34, zobrazeno: 14899x

pěstuji révu Olšavu na pergole obrácené sever-jih narostly krásné hrozny, ale začínají vadnout, posychat a bobule pukají - je možnost nějak to zachránit?

mám obrázek, ale i když jsem přihlášen nemohu ho přidat-nikde není nabídka přidat fotografii děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 24.7.2008 9:46

Když si najedete na svůj příspěvek, který jste napsal, tak je hned pod ním zeleným napsané "přidat obrázek". Bez fotky se těžko radí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dvorak Jan - (2) - 70.254 (?), 24.7.2008 10:04

jsem 70sátník začátečník na počítači-nemohu nikde najít odkaz pro vložení fota   děkuji

choroba OLŠAVA
choroba OLŠAVA
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.228 (?), 24.7.2008 13:36

Ze by to byla Peronospora, mrknete na odkaz vypada to dost podobne: www.galati.sk/index.php?page=2008/07/03

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 3.8.2008 6:14

Rozhodně v tom nejsou kroupy.Dle mého vidím nemoc oidium.Neznám sice tuto odrůdu, zda je rezistentní, která by se nemusela stříkat, ale zřejmě ne.Proti oidiu je třeba stříkat min.3x za rok: před květem, po odkvětu a cca za měsíc, podle podmínek znovu.Falco, nebo Discus, smíchejte na perinu Quadris, nějakej vitamín na list a podle počasí něco na hnilobu.Jde to do peněz, ale bez postřiků ani rana.Můj názor, nemusím mít pravdu-mějte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 24.7.2008 13:23

Tak jednak se tam místy vyskytuje choroba, především padlí a část třapiny je napadena také peronosporou. Jinak ty bobule vypadají potlučené od kroup, ale s jistotou to říct nemůžu, když nevím, zda tam byli či ne.
Je to rozsáhlý výskyt všeho možného a celkový zdravotní stav je špatný. Myslím tím onemocnění, ani ne tak výživou. Olšava nepatří mezi odolné odrůdy a tento ročník je opravdu vlhký.
Proveďte postřik systémovými přípravky (s kurativním a eradikativním účinkem) např. - Melody Combi, Curzate, Ridomil, Acrobat,... + Karathane, Falcon + výživa na list např. Kristalon hnědý či oranžový. Rovněž bych doporučoval použít měď  (výhodný je např. Cuproxat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dvorak Jan - (2) - 70.254 (?), 24.7.2008 14:46

děkuji za cenné rady-rozmary počasí asi hrají hlavní roli, ale kroupy tu nepadaly-choroba se projevuje během asi týdne kdy bobule začnou mít modrohnědé fleky, začnou uvadat scvrkávat se a propadají a puknou.

zatím jsem ničím nestřikál, jen brzy z jara cuprikolem při broskvích. děkuji za každou radu, rád bych se toho pro příště vyvaroval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 25.7.2008 18:05

Pokud opravdu kroupy nebyly, je to peronospora nebo spála z UV záření. Dávám větší váhu té peronospoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 28.7.2008 10:38

Pokud sklidím hrozny v čase, kdy jsou ještě zelené listy a letorosty přirůstají (mám stolní odrůdy na jídlo),má smysl ještě stříkat výživu na list a postřik proti plísni, abych révu "připravil" na příští rok?Děkuji.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 28.7.2008 15:17
Čím déle zůstanou zdravé listy na keři, tím více se uloží zásobních látek na příští rok a nepřímo se také zvyšuje mrazuvzdornost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika