bezsemenne odrudy



slepice - (9) - 117.166 (?)
6.2.2008 18:28

Přichází u úvahu asi HELIOS ale je prý náchylný k chorobám, dál Jupiter - snese - 20 st další odrudy - LUNA, MARS, MERKUR.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 84.72 (?), 6.2.2008 8:37, zobrazeno: 14515x
Prosím poraďte, jakou bezsemennou odrůdu vína si pořídit, měla by být co nejchutnější k přímému konzumu, jen tak pro radost na zahrádku, ne do vinice. Podmínky relativně dobré, jižní strana domu, Praha. Děkuji za každou radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slepice - (9) - 117.166 (?), 6.2.2008 18:28

Přichází u úvahu asi HELIOS ale je prý náchylný k chorobám, dál Jupiter - snese - 20 st další odrudy - LUNA, MARS, MERKUR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.82 (?), 6.2.2008 21:59

Velmi chutná bezsemenná odrůda je Perleta, do Prahy bych se ji rozhodně nebál dát. Jediným nedostatkem jsou poměrně malé bobule, na zdi nebude ani tak napadana chorobami. Sám ji mám na zdi nejméně pět let v horších podmínkách, nevymrzla ani  2006-2007, perenosporu neměla nikdy, padlí jen na listech poprvé loni.

Helios nedoporučuji z důvodu, který uvedl už někdo výše. Silně náchylná odrůda na padlí.

Další bezsemenné odrůdy jsou americké, třeba Glenora nebo Venus, ty by také v Praze určitě šly, ale ještě jsem je neochutnal.

Vynikající odrůdou je také růžový Kišmiš Lučistyj, ale ten bude problém v ČR sehnat.

Další bezsemennou odrůdou, kterou jsem loni ochutnal, nedokážu pojmenovat, protože to mělo být něco jiného. Ale tato neznámá odrůda má na bezsemennou odrůdu poměrně velké bobule (4g) a také hrozny(0,5 kg). Budu ji určitě rozmnožovat letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.209 (?), 7.2.2008 13:13

Já jsem si loni přivezl z Německa americkou LAKEMONT, udajne bezsemennou, uvidím letos co udělá..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.72 (?), 7.2.2008 14:53

Dobrý den, dala bych na osobní zkušenost a vyzkoušela odrůdu Perleta. ujamaa@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.68 (?), 18.6.2008 13:15

Pokud by se Vám podařilo rozmnožit- jakým způsobem se s Vámi spojit? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.152 (?), 20.6.2008 6:50

Namnožit se podařilo, ale už jsem sazenice této odrůdy většinou rozdal. Pravděpodobně se jedná o odrůdu Bělehradský bezsemenný. Je fakt, že nepříliš dobře přežila slabou letošní zimu, ale i letos na ní nějaký hrozen bude. Ne nadarmo se o ní píše, že je velmi citlivá k mrazům i chorobám, ale na druho stranu její chuť je výborná. bred_ikzavináčvolny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 5.5.2008 10:59

LUNA... mám asi 25 druhů stolní vinné révy a u Luny mi letos mráz spálil narašená očka. Všechny ostatní odrůdy přežily ranní mrazíky bez jakéhokoliv poškození. Vzhledem k tomu že se jedná o chráněné stanoviště asi 180m nad mořem, Lunu bych raději nedoporučoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika