Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ještě jedna reakce na hosta xxx.xxx.64.140. V některých věcech má pravdu. Největším rizikem z hlediska poškození mrazem je skutečně pozdní jarní mráz, proti kterému zatím nebyla vyšlechtěna žádná odrůda.   Také kvůli oteplování (které nepochybně existuje a způsobuje dřívější rašení révy) mi v posledních letech mráz spálil výhony révy (zcela nebo z velké části) přibližně každý druhý rok. Na druhou stranu ono oteplování umožňuje pěstování révy v polohách, kde by to před několika desítkami let možné asi nebylo. A v "lepších" polohách zase dozrávají pozdnější odrůdy, které by tam kdysi neměly šanci. S jarními mrazy je prostě třeba počítat a buď před nimi vinohrad chránit nebo alespoň volit odrůdy, které plodí i na výhonech ze zásobních oček. Mráz ovšem spálí i "samorodáky", v tom není rozdíl.

Že někteří prodejci "balamutí" lidi, aby měli odbyt pro své předražené sazenice? Jistě je to tak, stejně jako v jiných oborech,  vzpomeňme např. na deklarované spotřeby automobilů, jichž v praxi téměř nelze dosáhnout. Vrátíme se kvůli tomu ke koním (když navíc v historii bylo mnoho podvodných koňských handlířů)? Prevencí před podobnými prodejci je vybírat si ty renomované s dobrou pověstí a také získávat informace nezávisle na nich. Že to není jednoduché? A co je dnes jednoduché. Zdrojem informací mohou být např. tyto webové stránky, kde probíhá výměna zkušeností různých pěstitelů, většinou nikoliv prodejců. I já se snažím podělit s vlastními zkušenostmi a rozhodně se prodejem sazenic či řízků vína neživím. Z komerčního hlediska je mi úplně jedno, jak se projeví konkrétní odrůda, a neváhám psát i o negativních stránkách jednotlivých odrůd.

Že na vypěstování krásných odrůd je třeba obětovat mnoho času, peněz a námahy, které lze využít smysluplněji? Těch peněz nemusí být příliš mnoho, jedna sazenice stojí zpravidla tolik co jeden až dva balíčky cigaret. A co je smysluplnějšího než věnovat čas a námahu na vytváření živého organismu, který může přinést něco zdravého a chutného, dokonce někdy i krásného (potěcha duše)? A to ještě na čerstvém vzduchu! Já tomu říkám agrofitness a taková krásně tvarovaná réva s hezkými hrozny je podle mne rovněž estetická záležitost.. Nebo je snad smysluplnější trávit hodiny u počítače, u televize, v hospodě, v normálním fitku (mezi zpocenými těly)?

A pokud považujete za nejlepší odrůdy typu Isabella, je to Vaše právo. Zřejmě to ovšem nebude obecné mínění, jinak by se přesně takové odrůdy prodávaly v obchodech a na tržištích. Očividně má drtivá většina lidí odlišný vkus než Vy. Sám se považuji za konzervu, ale na zahradě budu vždy spíše pěstovat kulturní odrůdy jahod, nikoliv lesní jahody, odrůdy jablek jako Admirál nebo Rubinola, nikoliv Jaderničku, ačkoliv je pěstování kulturních odrůd jahod a Admirálu a Rubinoly nepochybně složitější. Podobně je tomu u vinné révy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika