Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Plně se připojuji k uživateli xxx.xxx.62.21 a proč?

Nedělejte chybu, které budete litovat.

Začínal jsem přesně jako Vy, tedy 6m místa, kde jsem vtlačil 7 hlav doporučených odrůd. Byly to Solaris a Bianka.

Nic proti těmto odrůdám, mám je nyní namnožené do cca 50 hlav a jsem s něma spokojený, ale!

Pro začátek bych si zvolil stolní odrůdy. Jak už psal xxx.xxx.62.21, moštové odrůdy jsou fajn, ale jen na burčák, případně víno. Na výrobu takových moků musíte mít nějaké minimální množství vstupní suroviny. Ano tady mi budou mnozí namítat, že si vyrábějí lahodný burčák v pet láhvi v malém množství. Taky jsem to tak dělal. Připravte se ale na to, že i na tak malé množství budete potřebovat nějaké vybavení (mlýnek, lis). V malém množství jsou pak ztráty během výroby citelné a příjdete na to, že to není ono. Pak máte dvě možnosti: buď budete úrodu konzumovat ve formě bobulí, nebo si přisadíte a zvětšíte tak množství do uspokojivého stavu. To je pak na další polemiku. Za mě je pro Vás nejlepší zaměřit se zprvu na stoláky a ručim Vám, že nebudete litovat a po čase budete mít jasno o čem to je a co by jste chtěl do budoucna (zkusit třeba vysázet 25 hlav Solarisu). Co do samotného rozmístění révy, stavby drátěnky, orientace řady je pro Vás druhořadé. Prvně se musíte rozhodnout co budete pěstovat ;) Budu se těšit na další debatu :)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika