Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak teraz napíšem niečo aj ja. Mevik tu popísal svoj pohľad, ja ho trošku doplním. V prvom rade sa chcem ospravedlniť za preklepy v minulom príspevku, keď som si ich všimol už sa nedali opravovať.Mám dva vinohrady. Starší, v ktorom je tam 140 odrôd. V medziradí mám agro textíliu, ktorá mi udržuje stálu vlhkosť. Hrozno mi potom ani pri väčších zrážkach nepraská. Pôda sa mi lepšie prehrieva. Predtým mi veľa času zaberalo kosenie, alebo ak som nemal medzirady zatrávnené, obrábanie pôdy. Teraz v radoch prejdem iba plečkou, čo je minimum času. Kry mám vzdušné a otvorený priestor, kde prefukuje. Toto považujem za 50% úspechu zdravotného stavu rastlín.V novšom (4-ročnom vinohrade),  z viac násobne väčším počtom rastlín orientovaným s miernym sklonom na juh, kde je ešte lepšie prúdenie vzduchu. Tu mám medzirady zatrávnené. V tomto roku som začal používať v radoch agro textíliu (zatiaľ v dvoch radoch) 40 cm širokú. Pri kosení je 40 cm málo, budem používať 60-80 cm širokú. Takto ušetrím čas (najviac času ma stálo kosenie okolo rastlín). Čo sa týka ošetrenia rastlín:1- jesenný postrek sulkou (od tohto roka začínam)2- jarný postrek sulkou3- postrek pred kvetom4- postrek po kvete5- ak je mimoriadny tlak chorôb, ešte jeden postrek. Ako výživu, vyzrievanie letorastov (ALGA 600, DRAFOS, CUKROVITAL) postrekom na list. To je všetko. Používam prostriedky, ktoré v danom roku dokážem zohnať. Nepoužívam bio, (mam známeho, ktorý používa iba bio a má všetko zdravé) musel by som striekať každé dva týždne a na to nemám čas. Milan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika