Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Přátelé, žasnu nad vaší píli pěstovat tolik odrůd révy. Platí pravidlo, že v řádku by měla být jedna odrůda, vzhledem ke specifickému ošetřování. Jezdil jsem do okolí Břeclavi a vinaři mají většinou 3-4 odrůdy. Žasnu, když budete dělat víno, to z toho bude směska, nebo se budete  piplat po 5 litrech? To nejde ani vypresovat. Neberte to jako výsměch, jsem 35 let i včelař a i tady zřejmě platí pravidlo,,, Co Čech, to výzkumník". Každý má svou rámkovou míru, rozměry úlů, technologii a pod.  Před dvaceti lety jsem zapěstoval 150 hlav Chorvatu, je nenáročný, žádný postřik, ale taky víno nic moc, kromě burčáku. Podsadil jsem ho, pár hlav raného stolního, pak Dornfelder a jinak už nějaký pátek Hibernal (vše pravokořenné) a tak běžně (pokud není mimořádný rok, vlhko, teplo) vystačím se zákl. postřikem před a po květu. V žádné případě ne 7 postřiků jako na jihu, ale tam je to i preventivně nutné. Nemůžeme tu soutěžit s jihem v kvalitě a plnosti vína, ale z tolika hlav přece víno musíte dělat. Nebo všechny hrozny stačíte zkonzumovat? Pokud se musíte dělit s kosy, jednoduché opatření v zasíťování, jinak se vám o sklizeň postarají.   Jinak účastník fora Katoo udělal správně, jámy 80x80x80. Jednak to doporučuje literatura a podle své zkušenosti se mu réva bohatě odmění a brzy bude sklízet plody své dřiny a druhým rokem po nasazení bude mít první vzorky a bohatý vrůst. Letorosty se ohýbají po Josefovi, až proudí míza a nejlépe po dešti.  Petr

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika