Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

najskor pre istotu poznamka pre laikov:
Ked hovorime o ciernom vrubli, tak vzdy sa mysli odrezok z vyzreteho vlanajsieho vyhonku odobraty v zime a vhodne uskladneny, tak aby nerasil az do terminu vrublovania (mierne napucane ocko 2-3mm moze byt OK).

zeleny vrubel sa mysli z odrezku tohtorocneho vyhonku - takeho, ktory uz zacina drevnatiet - je teda uz pevnejsi a zvycajne sfarbeny do cervena.
Je potrebne stihnut vrublovanie cca do konca juna - to moze byt problem hlavne ak na jar vinic zmrzol a vyvoj je oneskoreny - teda v tom case este vyhonky mozu byt meke - malo pevne.
Spravny vyhon musi uz na reze vidiet drevnatenie pletiv.

Pri neskorsom termine, moze sice ocko vyrasit, ale casto nevyzrie a v zime zmrzne... to som skusal viac rokov, ale uspesnost je minimalna = je to skoda roboty... preto u mna v teplej polohe najneskorsi termin byva cca 7.7.

robi sa vrublovanie do RAZSTEPU.

OVERENY TIP: proti vyschnutiu vrubla: Ked je uz vrubel a podpnik zaviazany... celu este odhalenu cast vrubla obalim jemnou potravinarskou foliou - obviazem ju celkom natesno=prilnavo okolo vrubla, tak aby len ocka zostali volne. Nebojte sa toto nesposobi ziadnu plesen, hnilobu, zparenie prave preto ze je vrubel obaleny natesno - bez vzduchu. Teda potom nedavam uz ziaden sacok nad vrublom... tato metoda je velmi jednoducha a vyborne funguje, nikdy mi vrubel nezvedol.
Ja si odrezem z celej ROLKY potravinarskej folie valec sirky cca 2.5cm a tym omotavam vruble. Nerobit to s vrublovacou/steparskou foliou, ktora je prilis pevna.

Nezabudnut den/dva pred vrublovanim aj tyzdne po nom zalievat kry, aby mali dost miazgy - zvycajne pri odrezani z vyhonu vtedy z neho vyteka tekutina (to je dobry znak, ze ma dost miazgy)

Na odrode/farbe (hrozna) podpnika a vrubla +- nezalezi, ale musia mat cca rovnaku hrubku.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika