Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Máte na Vašich obrázcích přímo předpisové vedení vinné révy, jak délky kmínku, tak rozmístění letorostů na drátěnce. Já osobně preferuji vedení révy, tak jak to dělají pěstitelé v méně příhodných podmínkách na Ukrajině a v Rusku. Zde vytvářejí vedení mnohaletého dřeva těsně nad zemí, tak aby se dalo na zimu přikrýt zeminou nebo jiným materiálem a na jaře, až přejdou mrazíky, tak tažně zvednou na drátěnku. Takže, já osobně bych kmínek koncem února seříznul cca 20 cm nad zemí, ošetřil voskem, nechal vyrůst zelený letorost.Pak rouboval zelené do zeleného a nebo častěji nakoupený dřevěný roub nové perspektivní odrůdy do zeleného.Vytvořený letorost, bych vedl co nejníže k zemi, jako základ budoucího tažně. Není to estetické, ale vyloženě pragmatické řešení zimních i jarních mrazů. Některé odrůdy -Livie, Rošfor, Julian atd. mají problémy s -20 st a pod nakrytou hlínou nebo naházaným sněhem očka v pohodě přežijí.Ještě větší výhodu umožňuje toto vedení bojovat na jaře s mrazíky.První vrstvu ochranné folie přehodím přes drát ve výšce 30cm někde 50cm.Druhá vrstva folie pak jde přes drát ve výšce 70 cm. Tento dvojitý stan chrání révu i v teplotách -5 st. ve 2 metrech. Nově vysazené odrůdy již vedu úplně při zemi, taky mám betonovou podezdívku plotu u révy a využívám její teplo tak, že první vrstvu folie dám do škvíry mezi podezdívkou a plotem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika