Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ono dost zavisi aj na polohe, mnozstve a rozlozeni zrazok, vyske a sposobe vedenia... U mna sa praveze Eszter javi ako jedna z tych odolnejsich. Znamy ju ma v uzavretom dvore na takom oblukovom vedeni ponad betonovu cestu spolu s Vostorgom a dalsimi starymi nePIWI odrodami, avsak neriesi chemicku ochranu, lebo jednoducho ma teraz ine starosti. NePiWI odrody samozrejme KO, niezeby uz zhadzovali listy, ale strapce su zamucene az hroza a na listoch perenospora aj mucnatka. Na vostorgu boli myslim 2-3 strapce, bez silneho poskodenia mucnatkou, teda jedle, ale listy a letorasty su napadnute celkom slusne mucnatkou a mierne aj perenosporou. Ester hned vedla je skoro uplne cista, ako leorasty, tak aj strapce. Lenze, ten Vostorg aj napiek mojim radam bol v 2 roku silne pretazeny a odvtedy je z neho len taky mrzak so slabymi prirastkami. No a ker v slabej kondicii sa zle brani infekcii, hoci ma na to geneticke predpoklady. 

Moje cca 15 rocne skusnosti z pestovania vinica vravia, ze stolove hrozno treba pestovat na silnych podpnikoch (K125 AA) a vo velkych a vysokych tvaroch, nepretazovat. Potom je tlak chorob nizky, lebo vo vyske nie je ranna rosa a pod krom pekne prefukuje, takze sa po dazdi rychlo osusi. Aj strapce su vacsie nez na RH vedeni, vacsia korenova sustava eliminuje riziko stresu zo sucha. Osetrujem len sirou, pripadene sira+vitisan alebo len vitisan tesne pred zberom ak je to nutne. Tento rok krasne zdrave kry bez mucnatky, len slaba perenospora na Onyx a Rhea, co ale nie su PIWI.

Trnavsko 145 mnm.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika