Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



host - 142.117 (?)
29.5.2010 20:25

Dnes jsem na zahradě obhlížela "mšicové nadělení" a myslím, že kdybych postříkala mospilanem celou zahradu, neudělala bych chybu. Jsou na růžích, rybízu, angreštu, na jabloních...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?), 30.4.2010 17:31

Dnes jsem plel cibulku ze semínek a zaléval zahradu. Bylo děsný vedro, tak jsem včas všechny práce ukončil. Potěšení mi způsobil motýl Otakárek ovocný, který mě obšťastnil svojí návštěvou. Kontroloval jsem kvetoucí višeň Favorit a zjistil, že jsou plůdky v květech docela dost sežrány pidihousenkami. A to jsem udělal postřik proti žravým před květem. Jaká je vaše zkušenost s Favoritem? Prohlédněte důkladně, nejlépe utržený roztržený květ. Postříkal jsem odkvétající Malvazinku proti pilatkám. Moje poloha Brandýs n/L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 30.4.2010 22:51

Dnes jsm šla dorývat zbytky, co jsem nestihla na podzim a na teď na jaře pomáhali mi kosi, vybírali všeijakou havěť. Moc jsem ale neudělala, všehno kvete, třešně, švestky, meruzalka, hrušně a taky moje nejoblíbenější kvítí -  jabloně. Tak místo rytí bylo kochání a čmuchání. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 1.5.2010 6:45
V podvečer se na zahradě už nedalo vydržet, bylo pěkně, přímo horko ale komárů až hrůza. A tak to trvá již pár dní tento týden. Připadá mi to až nezkutečné co se po této letošní zimě vyrojilo havěti. Po natření stromků Chemstopem jsem zabránil brablencům dostat se k mšicím ale slunéčka zatím moc vidět nejsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.8 (?), 2.5.2010 8:59

Dnes ráno jsem nasbírala několik stovek maličkých i větších slimáků a hlemýžďů. Katastrofa. Jdu líčit návnady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.117 (?), 29.5.2010 20:25

Dnes jsem na zahradě obhlížela "mšicové nadělení" a myslím, že kdybych postříkala mospilanem celou zahradu, neudělala bych chybu. Jsou na růžích, rybízu, angreštu, na jabloních...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.106 (?), 29.5.2010 20:59
- a zlikvidujete i všechny tvory co se mšicemi živí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 29.5.2010 22:06

ve skleníku sklidil kedlubny, saláty a pořádně nakypřil zeminu, přidal granulovaný vápník, natáhnul tkanou textílii a konečně zasadil papriky

pak upravil venkovní záhon, opět textílie a tentokrát rajčata a ještě pak jeden záhon s textilíí a papriky a cukety

pak rozesazení bazalky do dlouhých truhlíků, postřiky mšic a nové lepové pásy na stromy, stromky a angrešty proti mravencům = mšicím

a pak jsem prolil sazenice okurek previcurem, zatím je nechávám ještě jako sadbu a až tak za 5-10 dní půjdou na záhon, ty rozhodně nehodlám uspěchat, letos je to bída co se okurek i jako sazenic týče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.243 (?), 14.10.2010 19:18

Dnešní mráz spálil kany a jiřiny, tak jsem je seřízla a půjdou do sklepa. Obojí se tak rozrostly, že budu rozdávat... teda jestli se najde v mém okolí někdo, kdo to bude chtít. Dneska je to samá konifera, mulč a kamínky a sklízet hlízy do sklepa se nikomu nechce. Ach jo.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 14.10.2010 20:24

Ivano, já taky tak, každé jaro i podzim vyhodím spoustu trvalek, které není kam dát a o které já sama před lety bojovala. Nejste v tom sama. Už se děsím až budu najaře likvidovat ozdobnici, která mi neuvěřitelně prosperuje, malé ibišky semenáče, levandule...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alkuska - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 131.15 (?), 15.10.2010 12:59

Jezis, tak to nabidnete v inzerci, treba za odvoz nebo postovne... Ja zakladam zahradku a urcite bych odkopky uvitala a jiste nejsem sama :) Mimochodem ziju v brne a pravidlene jezdim do luhacovic, takze pokud jste nekde po trase, rada vas prebytku zbavim ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika