Úklid listí



host - 34.217 (?) 
13.11.2009 13:35, zobrazeno: 7070x

Dobrý den všem, ráda bych se zeptala jak to děláte na zahradě se spadaným listím které je v mulčovací kůře. Mám všude mezi stromky, keři mulčovací kůru. Teď všechno shodilo listy a někde se ejště shazuje a je toho plno v kůře, včera jsem se snažila to vysbírávat, ale je to opravdu strašně pracné, protože např mám fůru ořechoplodců a ty mají ty lístečky malý, nebo zlatý déšť, komule... opravdu mám všechno poctivě posbírat z té kůry vysbírat? a co když to tam nechám? bude to plesnivět? nebo když to neuklidím ted, budu to stejně muset na jaře dělat? nebo nechat?

Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 13.11.2009 23:02

Listy tam nechávám přes zimu, případně ještě nějaké přihodím na ochranu před zimou. Na jaře, pokud někde zůstane hromádka, seberu. Pak přihodím pár hrstí kůry a je to. Pokud někde zůstane lísteček, za chvíli se rozpadne, jako v přírodě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.133 (?), 17.11.2009 16:39

Ak mavate problemy so slimakmi zvazil by som aspon ciastocne zozbieranie listov. Tych malinkych je v listoch neuveritelne mnozstvo a prezije ich zimu ovela viac ak listie nechate volne v zahrade. Ja preto listie kompostujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 17.11.2009 22:44

Listí z ovocných stromů dávám také do kompostu, v keřích nechávám jen listí, které z nich opadá + listí z břízy, co je nad nimi. Nedávám velkou vrstvu, jen nad kořeny choulostivějších (třeba Osmanthus). Slimáků máme čím dál tím méně, poctivě sbíráme. V listí jsem neviděla ani slimáčka, v těch třech záhonech s keři tak max.do 20ks za celý rok, takže to jde. Asi jich máte na zahradě o něco víc.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 26.11.2009 21:24

Dobrý den.

Pokud máte problém s malými lístečky, pak doporučuji mechanizaci typu foukač/vysavač. Stačí lístečky z kůry vyfoukat a posléze vysát, případně pouze shrabat.

Vlastním fukar od jedné známé firmy, sice nebyl zadarmo ale zahrada je od listí uklizená cobydup. Jinak používám samozřejmě i místo koštěte na chodníky atd. V létě se pak hodí jako extra urychlovač rozhoření grilu :)

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.160 (?), 27.11.2009 8:53

Je radost bydlet vedle souseda s vysavačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 14.12.2009 20:40

Je radost bydlet vedle souseda co:

- topí uhlím a když blbě foukne, nedá se otevřít okna, sušit prádlo, být na zahradě

- řeže motorovou pilou

- seká motorovou sekačkou

- pouští nahlas rádio

- křičí mu na zahradě děti

- štěká mu na zahradě pes

atd atd. Motorovým fukarem mám zahradu kompletně uklizenou od listí za 15 minut. Soused je schopný s motorovkou řezat klidně půl dne a taky si nikdo nestěžuje. Svět je příliš malý na to, aby každý bydlel na samotě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika