Úklid listí



host - 34.217 (?) 
13.11.2009 13:35, zobrazeno: 7067x

Dobrý den všem, ráda bych se zeptala jak to děláte na zahradě se spadaným listím které je v mulčovací kůře. Mám všude mezi stromky, keři mulčovací kůru. Teď všechno shodilo listy a někde se ejště shazuje a je toho plno v kůře, včera jsem se snažila to vysbírávat, ale je to opravdu strašně pracné, protože např mám fůru ořechoplodců a ty mají ty lístečky malý, nebo zlatý déšť, komule... opravdu mám všechno poctivě posbírat z té kůry vysbírat? a co když to tam nechám? bude to plesnivět? nebo když to neuklidím ted, budu to stejně muset na jaře dělat? nebo nechat?

Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 13.11.2009 23:02

Listy tam nechávám přes zimu, případně ještě nějaké přihodím na ochranu před zimou. Na jaře, pokud někde zůstane hromádka, seberu. Pak přihodím pár hrstí kůry a je to. Pokud někde zůstane lísteček, za chvíli se rozpadne, jako v přírodě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.133 (?), 17.11.2009 16:39

Ak mavate problemy so slimakmi zvazil by som aspon ciastocne zozbieranie listov. Tych malinkych je v listoch neuveritelne mnozstvo a prezije ich zimu ovela viac ak listie nechate volne v zahrade. Ja preto listie kompostujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 17.11.2009 22:44

Listí z ovocných stromů dávám také do kompostu, v keřích nechávám jen listí, které z nich opadá + listí z břízy, co je nad nimi. Nedávám velkou vrstvu, jen nad kořeny choulostivějších (třeba Osmanthus). Slimáků máme čím dál tím méně, poctivě sbíráme. V listí jsem neviděla ani slimáčka, v těch třech záhonech s keři tak max.do 20ks za celý rok, takže to jde. Asi jich máte na zahradě o něco víc.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 26.11.2009 21:24

Dobrý den.

Pokud máte problém s malými lístečky, pak doporučuji mechanizaci typu foukač/vysavač. Stačí lístečky z kůry vyfoukat a posléze vysát, případně pouze shrabat.

Vlastním fukar od jedné známé firmy, sice nebyl zadarmo ale zahrada je od listí uklizená cobydup. Jinak používám samozřejmě i místo koštěte na chodníky atd. V létě se pak hodí jako extra urychlovač rozhoření grilu :)

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.160 (?), 27.11.2009 8:53

Je radost bydlet vedle souseda s vysavačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 14.12.2009 20:40

Je radost bydlet vedle souseda co:

- topí uhlím a když blbě foukne, nedá se otevřít okna, sušit prádlo, být na zahradě

- řeže motorovou pilou

- seká motorovou sekačkou

- pouští nahlas rádio

- křičí mu na zahradě děti

- štěká mu na zahradě pes

atd atd. Motorovým fukarem mám zahradu kompletně uklizenou od listí za 15 minut. Soused je schopný s motorovkou řezat klidně půl dne a taky si nikdo nestěžuje. Svět je příliš malý na to, aby každý bydlel na samotě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika