Trávník zničený divokými prasaty



host - 216.239 (?)
21.6.2016 22:35

Nechapu jak by mi zbran mohla pomoci? Jednak ziskat povoleni, hodne energie a penez ji ziskat, pak par tisic za dobrou zbran (muze stat i 7 tisic kdyz za vzduchovku chteji i 3 tisice) a pak chodit po nocich naokolo a potme strilet divocaka?? Nerealisticke. Jak jsem popsal vyse, chodim ze psem naokolo i navecer a divocaka jsem jeste nevidel, ale cerstve rozrypane diry ano. A potom co ze zastrelenym divocakem? Nechat ho tam lezet a hnit? Bezet do dediny a hulakat kdo chce divocaka?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 216.239 (?), 8.2.2015 11:47

Zbraň NEPOMŮŽE. Ja ziji na pokraji vesnice, zahrada 3000m2. Chodim denne se psem naokolo az nedalekemu poli a po ceste vidim rozrypanou zem jako od buldozeru. Ani se mi nechce verit co prasata dokazou. Druhy den vidim cerstve rozrypane mista. Nekdy jdu kolem i za tmy s baterkou i se psem. Letos navstivily moji zahradu a je to jako od dvou buldozeru! Ale jeste NIKDY jsem divocaka nezahledl ani z dalky - pravdepodobne musi chodit az uprostred noci. (A pokud mozno je ani potkat nechci.) Drateny plot je asi moc nezastavi. Uvazuji spise o drevenych zabranach jake se devaji kolem cesty aby zver neprebihala a k zastaveni nafukovani zaveji. Neco jako dve palety oprene o sebe jak 'A'. Mimo jine jsou odnimatelne a daji se umistit jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 8.2.2015 12:57

Zbraň pochopitelně pomůže. Ovšem výkonná zbraň s kvalitní optikou a hlavně spousta lovcova času a trpělivosti. Lze si vypozorovat přesný čas, kdy prasata na zahradu chodí, protože jak je zde na jiném místě již napsáno, prasata víceméně dodržují podobný čas. Fotopast je jistota.

Protože v sobě evidentně nemáte lovce a nemáte zkušenosti s osobním setkáním s touto zvěří, ani se o to skutečně nepokoušejte .Pro Vás je jistotou pevná karisíť pokud možno zapuštěná, neboť podhrabání se pod ní je pro prasata zábava.

Vaše dřevěné zábrany nebo dvě palety opřené o sebe prase rozhodí s velkou elegancí po okolí a Vám tam zbydou leda tak oči pro pláč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.239 (?), 21.6.2016 22:35

Nechapu jak by mi zbran mohla pomoci? Jednak ziskat povoleni, hodne energie a penez ji ziskat, pak par tisic za dobrou zbran (muze stat i 7 tisic kdyz za vzduchovku chteji i 3 tisice) a pak chodit po nocich naokolo a potme strilet divocaka?? Nerealisticke. Jak jsem popsal vyse, chodim ze psem naokolo i navecer a divocaka jsem jeste nevidel, ale cerstve rozrypane diry ano. A potom co ze zastrelenym divocakem? Nechat ho tam lezet a hnit? Bezet do dediny a hulakat kdo chce divocaka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.84 (?), 22.6.2016 5:36
Rozložte okolo hranice pozemku nastříhané větve ostružin nebo šípků - něčeho co má hodně trnů. Divočáka tím odradite nebo posypte hranici pozemku pepřem. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 22.6.2016 22:58

To myslíte Martine skutečně vážně a vyzkoušel jste to v praxi nebo to je jen takový nápad? Máte představu, kde takové prase v přírodě žije a kde se přes den ukrývá?To si fakt myslíte, že mu trní vadí?

Tušíte, kolik by toho pepře muselo být, aby se tím prase vůbec začalo zabývat?A na jak dlouho by to bylo řešení? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.42 (?), 10.2.2023 11:41
Budete se možná divit, ale na několik let pomohla hranice z jemných větví pokácených smrků a borovic. Až po plném uschnutí a slehnutí této překážky, prasata opět zařádila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 22.6.2016 22:53

216.239 - nechápu, proč se proberete po roce a půl od příspěvku, kde vám bylo leccos vysvětleno a píšete tu zase to samé.

Že o této problematice nemáte ani páru je evidentní, tak si předchozí starší příspěvky přečtěte znovu a tentokrát se je snažte pochopit.Není to tak těžké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.4.2013 9:00

Když jsem napsal, že smrdí, tak mohu potvrdit, že zas ne tolik, aby byl někdo obtěžován smradem. Ale napadlo mi, zda se nemůžete dohodnout s majitelem louky, zda byste tam, u plotu sousedů, mimo vegetační období, nemohl tak tři tyčky nechat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.252 (?), 30.4.2013 15:36

Nalíčit samostříly a jiná nástražná zařízení... a prase pak rozporcovat, neodevzdávat organizovaným pytlákům- MS! Organizovaní pytláci totiž se zvěřinou běžně načerno kšeftují prodejem do hospod... vše je kryto oficiálně jednou starou fakturou a jedním povolením k odstřelu (na to je vystříleno podstupně X kusů srnčí)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.130 (?), 30.4.2013 22:06

Dobrý večer. K nám také chodí prasata a jsou tak hlučná, že mne pravidelně budí. Zeťák si na ně svítí baterkou a má z toho "jaro"  . Chodí skoro 20 m od domu. Je zajímavé, že si zeleninových záhonků a brambor nevšímají. Hledají krtky, hryzce a slimouše.  Zahradu nemám oplocenou.  Opravdovou paseku uděljí utečená telata.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika