Srovnání terénu



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?)
27.12.2011 18:16

Asi tak, při ceně 700Kč za motohodinu stroje se vůbec nevypatí se s tím drbat svépomocí. To si raději šetřte síly na jiné aktivity. Sám jsem srovnával pozemek po stavbě pomocí malého bobku, který navážel ornici z deponie po skrývce na barák, úprava trvala jedno odpoledne, stálo mě to 3000 Kč, já spokojený, bagrista spokojený... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

vlllasta - (1) - 217.5 (?), 20.11.2011 20:36, zobrazeno: 27576x

Dobrý den,
stavím RD a mám celkem velký pozemek(1700 m2). Ten byl v minulosti bohužel využíván zemědělským družstvem coby orná půda a dnes je povrch od těžké techniky udusaný a navíc jsou na některých místech stále znát brázdy od pluhu. Půda je zde hlinito- písčitá a travní porost je ve velmi žalostném stavu. Rád bych zde vytvořil podmínky pro vysetí travní směsi, ale nejdříve musím srovnat terén. Na navezení kvalitní ornice k dosypání prohlubní nemám finanční prostředky(domnívám se, že tato varianta je dosti finančně náročná) a tak mě napadlo celou plochu pohnojit hnojivem typu NPK, prokypřit rotavátorem a srovnat ručně hráběmi. Nikde jsem však nenašel takovýto postup popsán a tak se ptám, zda je podle Vás možný. Nebo prosím navrhněte jiné řešení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
děd-ek - (10) - 19.241 (?), 27.12.2011 15:08
Reaguji na Váš příspěvek. Ne však přímou odpovědí, ale popsání řešení podobného případu. Mám zahradu cca 18*80 (š*d). Zhruba v 1 třetině je větší prohlubeň a celkově je zahrada nerovná s malými prohlubněmi a je to velice náročné na údžbu (zejména sekání trávy). Rozhodl jsem se využít výkopu prováďeného v naší vsi cca 600 metrů od mé zahrady a požádal jsem o tři tatry hlíny na moji zahradu. Naštěstí mi vyhověli a tak mi navezli na moji nerovnou zahradu tři fůry hlíny. Poté jsem požádal souseda aby mi bobikem (UNC) tyto fůry rozhrnul tak, aby zahrada byla doroviny. Největší prohlubeň stejně nesrovnal tak, jak bych si představoval, ale pomohl mi. Sice mi rozhrnul tu hlínu, ale stejně budu muset příští rok vzít do ruky rýč, lopatu a hrábě a ručně dodělat vše tak, jak jsem si představoval a plánoval. Asi nejlepší by bylo, kdyby mi to teď i někdo zoral, to však budu muset teprve řešit. Zoráním by se prohlubeň v 1/3 zase o něco zmenšila ba dokonce srovnala do roviny. Po zorání by bylo dobré také provést "rotavaci" - přejet celý pozemek rotavátorem, po čem by se hlína pätřině prokypřila a poté by byly ruční dodělávky značně lehčí. Tak snad jsem Vám alespoň nějak pomohl a třeba se necháte inspirovat. Také se připojuji k p. Hornému a budu rád, když se se svými zkušenostmi a postupem pochlubí další a budeme mít tak inspiraci jak "pohout" s naší zahradou. Díky ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva Koprlova - (10) - 72.154 (?), 27.12.2011 17:32

Tiez sme dlho premyslali ako zrovnat pozemok 15 rokov neobrabany-cca 3000m2. Mesiac to manzel kosil benzinovou kosackou, potom sme to dali poorat s tym ze sa to na jar skusi nejak zrovnat rotavatorom, hrablami atd.Ked som sa snazila do tej zeme zasadit par krickov ribezli taak som pochopila ze by to nebola praca pre jedneho cloveka na jeden mesiac ale tak na celu sezonu a aj tak by tam asi "nechal dusu". Nakoniec sme zavolali bagristu za jedno poobedie mi zem na asi polovici pozemku-kde sa chystam sadit-prekypril krasne do hlbky, vyrobil terasy-pozemok bol trochu z kopca-a teraz som rada a vobec nelutujem tych penazi aj ked si teraz budem musiet kvoli tomu odpustit ine veci. Vsak snad do jari ked budem kupovat stromky to nejako splatim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 27.12.2011 18:16

Asi tak, při ceně 700Kč za motohodinu stroje se vůbec nevypatí se s tím drbat svépomocí. To si raději šetřte síly na jiné aktivity. Sám jsem srovnával pozemek po stavbě pomocí malého bobku, který navážel ornici z deponie po skrývce na barák, úprava trvala jedno odpoledne, stálo mě to 3000 Kč, já spokojený, bagrista spokojený... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.45 (?), 27.12.2011 18:40

nejlepsi reseni je pozadat nejake mistniho zemedelce o pomoc on uz sam uzna cim je to dobre urovnat pokud tim bude disponovat muj nazor je preorat   a na jare zkultivatorovat a usmykovat pripadne rotavatorovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika