"Skalka"



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?)
26.5.2010 22:32

Docela by mne zajímalo jakou máte doma skalku Vy.Abych se trochu inspiroval.Cizí práce se hodnotí lehce, ale ukázat své dílo (pokud nějaké je),to se nikomu nechce.A pro ty kterým se skalka ve skruži docela líbí, tak přidám foto jak se rozrostla po roce.:-).

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 8:30

Já nejsem také odborník, ale na skalku by se měly použít kameny stejného původu. Lépe to vypadá a je to přirozenější. Ale nic proti vkusu. Jen je to můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 26.5.2010 21:28

Myslel jsem obě. Ta první je ale hodně divná. Taková typická skalka do dnešní sterilní zahrady. V kategorii větší skalky teda nic nápaditého.
Ta miniaturní skalka ve skruži mě nevadí, je to taková lidová tvořivost. Jsou zde sice porušeny asi všechny estetické zásady, ale je přijatelnější.

Dříve mi vadilo využívání skruží, pneumatik apod. v zahradách. Dnes už to na to koukám spíš s nostalgií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 26.5.2010 22:32

Docela by mne zajímalo jakou máte doma skalku Vy.Abych se trochu inspiroval.Cizí práce se hodnotí lehce, ale ukázat své dílo (pokud nějaké je),to se nikomu nechce.A pro ty kterým se skalka ve skruži docela líbí, tak přidám foto jak se rozrostla po roce.:-).

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 26.5.2010 22:42

Moc hezky Vám to roste a pěkně jste to rozšířili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.14 (?), 27.5.2010 7:52
najľahšie je sa uraziť,... čo keby ste sa radšej zamyslel a vzal do ruky nejakú literatúru a niečo si naštudoval, poopravil... a potom sa hrdil, u mňa to ide v tomto poradí... verte radi vás tu pochvália, ked je za čo..., mne sa nepáči ani rozšírená verzia.. ps: skalku nemám, som úplnej z roviny... možno to pre niekoho nie je dôvod, no pre mňa áno... estetik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 27.5.2010 21:53

Ta rozšířená verze je už lepší. Jen ten pravý výběžek je obložený placákama jak obniště. Působí to dost nepřirozeně.

Je vpořátku, že to je do křivky, ale na můj vkus je příliš souměrná. Je přirozenější udělat to nesouměrné a opticky skalku vyvážit nějakou dominantou.

Skalku nemám. Bydlím na vesnici ve staré chalupě a k ní se to moc nehodí (na předzahrádce :astry, jiřiny, cibuloviny, chryzantémy, růže, floxy... a za chalupou sad) Možná časem zbuduju suchou zídku, která bude sloužit i jako úkryt pro plazy. Snažím se dodržovat estetické zásady jako přirozenost, pravdivost ap.

Nic Vám nevnucuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 27.5.2010 22:23

Ta souměrnost bude dána zřejmě tím, že jsem víc strojař, než zahradník, s tím nic nenadělám.Co se týká těch placáků, je to spíše praktická věc, kvůli pohodlnosti při sečení trávy a taky počítám stím, že stejně časem zarostou.Pokud ty Saxifragy porostou tak jako loni, tak napřesrok nebude vidět ani kamen.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.154 (?), 15.6.2010 9:27

Myslím, že nejdůležitější je, aby ze skalky nebo jakéhokoliv díla na zahradě měl radost její majitel a nenechal si cokoliv vnutit. I kdyby se vám na skalce líbili trpaslíci, tak si je klidně dejte - já je teda osobně nemusím, ale nikomu nevnucuju svůj názor. Podle rad jiných odborníků budete pak mít skalku přesně podle odborné literatury a všech pravidel, ale budete z ní mít ještě radost...? Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.210 (?), 5.4.2011 19:16

za mne dobrý, opravdu je taková radostná, neprvoplánovaná, jestli mi něco "leze krkem", jsou to takové ty zahrady alá golfový trávník, sem tam cosi... právě se pokouším o skalku v rovinatém terénu,  zatím spíš připomíná tedy hrob, ale to se časem určitě "vybere" :-)))

Jinak mým snem je udělat z nového staré, tj. poměrně zarostlou zahradu - na malém - rovném pozemku... aktuálně prázdném. Zahrada má být hra, proměnlivá, vyvíjející se, až se něco zadaří (pokud vůbec)... budu spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika