Nová sezóna na zahradě



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
5.1.2011 12:09
Dobrý den. Záleží asi na tom, jaká je zima. Děláme to často, ale loni sníh ve foliáku vůbec netál, část ho manžel vyházel zpět ven kvůli salátu. Asi ho tam bylo moc. Letos je tam od listopadu a už ho hodně ubylo. Takže do jara roztaje. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 29.12.2010 16:59

Tak dneska jsem uz zacala sezonu vysevu... nekolik druhu paprik, rajcat jsem vysela po 5 seminkach..... rajcata Spencer, Idyl, Stupicke, Dulcia, Ildi, Perun, Citrina, Vilma, Balkonzauber, Odeon, Patria, Romus, Homer, Pavlina, Hana, Slava Poryni, Scalotone 3,...Papriky Alexander, Granová, Hodoninská, Topepo giallo, Corno ditoto rosso, Jova, Beros, Koral, Caynne, Kilian, kazda odruda mela svuj kelimek- aby se to na parapet vlezlo.. -dcerka mela radost opet s vysevu--- a co jsem jeste prisadila- tak to byl celer bulvovy, mesicni jahody, lilek a mochyni--- Tak ted jen cekat, co poleze drive.  a Co vy --------- napsala jsem vam tu ruzne odrudy rajcat a paprik - co mi muzete ric, ze se vam vedlo nebo chutnalo nebo rici, ze jsem to zbytecne vysevala tu odrudu, ze nebyly jste stim spokojeni---

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 3.1.2011 13:44

Vilmu jsem měla jen tak v malém 5l květináči, koupila jsem si ji v zahradnictví spíš jen tak na ozdobu. Ale plodila hodně a vypadala pěkně. Každý den odpoledne jsme seděli na zahradě na lavičce vedle ní se svačinou v ruce a vždycky se dalo nějaké to rajče utrhnout. A vydržela opravdu dlouho. To samé "žluté hruštičky" Perun - nejsou chuťově žádný zázrak, praskají, po pár dnech měknou, ale vypadají pěkně a takto na každodenní utrhnutí pár plodů paráda. Slávu Porýní i Stupické polní jsem měla, bohužel téměř všechny plody padly za vlast - podlehly rezavým slimákům, kteří se do nich přes noc dokázali zahlodat. Druhou noc v tom pokračovali tak, že vlezli úplně dovnitř, hnus. To budu muset letos velice hlídat. Chci zkusit zde chválené Ildi (nebo Idli?) a vypitvala jsem nějaká semena z malých oranžových výrazně protáhlých rajčátek koupených v Albertu. Nějaký italský no name. Chuť nic moc, ale barevně zase moc hezké, počítám s nimu k chlebu a do salátů. Z velkých rajčat jen pár keříků, něco co z burzy mezi kolegy v práci, uvidíme co budou mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 3.1.2011 14:14

no letos se hlavne zamerim na dyně... a hlavne potrebuji take dyne na seminka  -doporucili mi nejakou olejnou nebo opavskou... mel ji nekdo... a konecne se dockam Ačokči

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 4.1.2011 15:25

tak ja hlasim, ze mi uz klici rajcatka.. Pavlina si letos vyrazila jako prvni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 5.1.2011 7:56

Od 6. měsíce se přikrmují kojenci šťávou z mrkve. Máte tip, jaká karotka nebo mrkev je k tomuto účelu a následnému krmení kašičkou, nejvýhodnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.254 (?), 5.1.2011 9:44

Házíte sníh do skleníku? Má to smysl? Nezdrží to práci na jaře? Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 5.1.2011 10:52

Ano, házíme sníh do skleníku, má to smysl a nezdrží to práci na jaře zem je krásně navlhlá.M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 5.1.2011 10:57

Je! to me nikdy nenapadlo o snehu ve skleniku. teda clovek se tu vzdy dozvi neco noveho, co neslysel- no dneska je pekne venku a tak pujdu na kontrolu sadu... doufam, ze ty zviratka na pohled krasne mi nenajdou moznost jak mi ohlodat stromecky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.1.2011 12:09
Dobrý den. Záleží asi na tom, jaká je zima. Děláme to často, ale loni sníh ve foliáku vůbec netál, část ho manžel vyházel zpět ven kvůli salátu. Asi ho tam bylo moc. Letos je tam od listopadu a už ho hodně ubylo. Takže do jara roztaje. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 9.1.2011 15:27

Tak jsem to dnes už nevydržel a mám ořezáno a ostříháno pár jabloní. Teplo bylo jako v předjaří, už i komáři se venku ženili. Zahrada skoro bez sněhu, ale je stále umrzlo, čili se to nematlalo na boty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika