Prosím o radu jak napravit chybu



VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?)
5.5.2010 22:04

Ten skleník je poctivá, precizní práce, která potěší oko řeneslníka možná ne na nejlepším místě. Ale máte příliš vsugenerované, že je katastrofálně umístěn. Není to pravda. Zbavte se této sugesce a pomalu se Vám začne líbit. Pouze z venku dosypte zeminu tak aby nebyl vidět betonový základ. Není nic horšího než šedý beton na zahradě a to Vás ruší. Já svůj skleník stavím na ČOV a jsem přesvědčen o genialitě své myšlenky. Ze zdola bude topit ČOV a z hora slunce. A jelikož s ČOV už nepohnu bude tam kde je ČOV.  Na kraji zahrady orientován podélně od východu k západu. Není to správné ale bude to technický klenot a ten potěší a o to tu jde.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 5.5.2010 22:04

Ten skleník je poctivá, precizní práce, která potěší oko řeneslníka možná ne na nejlepším místě. Ale máte příliš vsugenerované, že je katastrofálně umístěn. Není to pravda. Zbavte se této sugesce a pomalu se Vám začne líbit. Pouze z venku dosypte zeminu tak aby nebyl vidět betonový základ. Není nic horšího než šedý beton na zahradě a to Vás ruší. Já svůj skleník stavím na ČOV a jsem přesvědčen o genialitě své myšlenky. Ze zdola bude topit ČOV a z hora slunce. A jelikož s ČOV už nepohnu bude tam kde je ČOV.  Na kraji zahrady orientován podélně od východu k západu. Není to správné ale bude to technický klenot a ten potěší a o to tu jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 5.5.2010 22:54

Paní Jarmilko, možná ještě, kdyby réva - my máme jednotlivé hlavy u skleníku cca 160 cm od sebe, bylinky jsem nasázela mezi ně. Taky vysoká a škaredá betonová podezdívka a réva má kmínek. Tak mezi máme medunku, yzop, oregáno, levanduli. Tam kde máte naplánovány bylinky bych asi dala rebarboru nebo možná ještě víc k rohu, my na jednom víc "na očich" máme zasázenu jostu keř nebo dnes již maxi keř. Kdyby náhodou révu zde přítomní nedoporučili pro Vysočinu, mohla by snad také být beztrná ostružina vedná na drátěnce - bohužel, taky v zimě roští. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 6.5.2010 0:07

První co mne nepadlo při pohledu na Váš krásný skleník je, přidat ze spodní strany hliny,(zdá se mi tam dolina, která zbytečně ohaluje bet. základ) a vysadit řadu Zimolezu Kamčadského.Ten Vám základ zakryje hned z jara.Stěhovat skleník by byl podle mne hřích a mrhání manželovým úsilím.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.213 (?), 20.6.2010 14:48

Jak tak čtu jednotlivé příspěvky, tak být vámi, nechám skleník tam kde je a využiju manželovy šikovnosti k jeho "zastínění". Třeba ho přemluvíte k tomu, aby mezi místo, kde máte udělané posezení a skleník vyrobil dřevenou nebo kovovou konstrukci v potřebné délce - jemu tím polichotíte a vy si tu konstrukci osázíte něčím krásným popínavým (růže nebo rychle pnoucí letničky). A pokud vlevo nebo vpravo od konstrukce nasadíte keř, který rychle roste (můj oblíbený je zlatý déšť - na jaře nádherně žlutý a v létě jeho zelená neruší barvu pnoucích růží) tak můžete mít "pohled" na skleník vyřešený vpodstatě velmi levně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika