Prosím o radu jak napravit chybu



host - 90.168 (?)
4.5.2010 15:16

Nechte to jak to je, zase tak hrozné to není. Kochejte se výhledem na hezký skleník, a na výhled do krajiny zajděte k plotu. Víte kolik lidí by za tohle dalo všechny prachy?!  Osobně bych se snažil najít výhody v současném stavu, než dát obrovské úsilí do změny na  "to samé o 10 metrů vedle"   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 90.168 (?), 4.5.2010 15:16

Nechte to jak to je, zase tak hrozné to není. Kochejte se výhledem na hezký skleník, a na výhled do krajiny zajděte k plotu. Víte kolik lidí by za tohle dalo všechny prachy?!  Osobně bych se snažil najít výhody v současném stavu, než dát obrovské úsilí do změny na  "to samé o 10 metrů vedle"   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 4.5.2010 22:59

Přikláním se k názoru přede mnou. Není to taková hrůza. Až budou vzrostlejší stromky v pozadí, okolo a ve skleníku zelenina bude to pohled úplně jiný, časem Vás určitě napadne (tak jako většinu z nás - to bychom ještě chtěli, to se nám líbí) a zasázíte na zatravněné plochy nebo k rohům skleníku (každoroční problém kam s ním) nějaké další kytky, keříky apod. My máme např. u jižní strany skleníku vysázenou révu. Všichni kolem si ťukali na hlavu, že bude moc stínit, není to pravda a někteří ji mají již také. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarmila0 - (7) - 0.57 (?), 5.5.2010 10:42

Chtěla bych poděkovat za všechny příspěvky. Naše rozhodnutí s umístěním skleníku mě hodně mrzí a asi ještě dlouho bude, ale nedá se nic dělat. Jisté je, že zůstane tam, kde je, vím, že nemůžu manžela do té práce nutit. Zkoušela jsem ještě popřemýšlet jak zahradu upravit, aby skleník alespoň trošku zapadl. Napadlo mě, že možná za pár let, až budou jabloně ve stěně vyšší, pak ani potom už nebude vidět tolik do polí, jako teď, když jsou ještě malé. Moc se mi líbí ovocné sady, možná by i za užitkovým záhonem mohl být takový jabloňový sádek. Kompost je v současné době v opačném rohu zahrady, už jsem dřív přemýšlela, že by se mohl přemístit k užitkovým záhonům a nebýt tolik na očích. Pod skleníkem je část záhonu, kam padá v zimě sníh ze střechy stodoly, proto taky nemohl být skleník umístěn níž, kde by to bylo asi vhodnější. V tomto záhonu se taky udržuje hodně vlhko a už jsme chtěli dávno tuto část zaset trávou. Moc se mi líbil nápad s vinnou révou. Nevím, zda by byla do našeho kraje vhodná (520 mnm, Vysočina), ale možná by svou výškou pomohla skleník částečně zespodu zakrýt. V rohu stodoly na zídce je ibišek, roste pomalu, ale daří se mu tam. Jak by bylo dobré osázet kamenné zídky, to nevím. Zkusila jsem nápady zakreslit do obrázku. Pokud by měl někdo chuť připojit svoji připomínku, kritiku, budu moc ráda. Ještě jedou všem děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 36.115 (?), 5.5.2010 11:23

Paní Jarmilko, usuzuji správně, že jižní strana skleníku se nachází směrem ke stodole? Možná, jako náplastička na momentální bolístku z důvodu nespokojenosti s umístěním by mohl být výsev slunečnice "Kong", která dorůstá ohromných rozměrů, je rozložitá, obalená spoustou květů a mívá výšku 4 m a i více. Její výsev se provádí právě v těchto dnech. V sáčku se prodává 9 ks semen. Stačily by vám možná dvě rostliny umístěné třeba v severní části skleníku. Skleník by byl úplně ukryt a možná by vám začal připadat i maličký   . Před zimou se jen vezme sekyrka a slunečnice se pokácí. Pro tento rok by byl skleník schovaný a budete mít čas na další architekturu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 5.5.2010 12:09

Myslím si, že pokud má váš manžel trochu estetického cítění v krvi, sám po jisté době zapracuje na akci "přemístění skleníku". Takže předem bych flintu do žita neházel.

Na vašem návrhu uspořádání zahrady - podle levého obrázku bych vytknul dvě veci : Proč si dáváte kompost doprostřed zahrady? Kompost přece patří někam do kouta, někam kam se minimálně chodí a kam není pokud možno moc vidět. Podle mého názoru je pro něj vhodné místo například vlevo od stodoly.

Druhou věcí, která se mi moc nelíbí je plánované vysazení révy vinné na severní stranu skleníku. (Předpokládám a někde v úvodním vašem příspěvku jsem vyčetl, že zahrada je orientována směrem na jih). Ve vašich podmínkách je nejvhodnější stanoviště pro révu přímo na jižní stěně stodoly. Pokud budete kupovat nějakou révu, buďte si vědoma, že vaše podmínky pro její pěstování jsou dosti extrémní. Réva je teplomilná rostlina, proto bude nutné vbírat z nejranějších a nejotužilejších odrůd. Umístění za skleníkem, resp za dvojitou skleněnou vrstvou není ideální, neboť réva ve vašich podmínkách vyžaduje plné oslunění, Doporučuji vám zavítat do sekce "réva vinná" na tomto fóru. Tam najdete potřebné informace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.57 (?), 5.5.2010 12:19

Děkuji za nápad se slunečnicemi i připomínku k vinné révě. Manželovi se umístění skleníku zdá dobré, on je spokojený. O to míň je pravděpodobné, že by ho chtěl přemístit. Třeba za pár měsíců na to přijde sám, ale u něj o tom pochybuji. Byla bych spokojená, když by skleník mohl být o 2-3 metry více doleva. Ale o tom jsme měli přemýšlet včas. Vinná réva, jak jsem ji zakreslila, je na jižní straně skleníku, sluníčko zde svítí za slunečného počasí celý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 5.5.2010 12:53

Aha, tak jsem si to s tou orientací zahrady nějak pomotal, omlouvám se. Takže réva na jižní straně skleníku je OK. Trošku nevýhodou révy je, že bývá hustě olistěná pouze v období cca červen - říjen. V zimě z ní zůstanou pouze holé pokroucené "klacky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.57 (?), 5.5.2010 13:04

Aby byl skleník "maskovaný" celý rok, asi by tam musely být zelené tůje. Ale ty na zahrádku ne ne ne. Víno by se mi tam i líbilo jako součást užitkové zahrady. Máte pravdu, kompost doprostřed zahrady taky asi není nejvhodnější, navíc zde hodně svítí sluníčko. Možná nakonec bude muset zůstat pod švestkou kde je. Vlevo od stodoly je volná plocha, kde občas parkuje auto a kam je vidět ze silnice. Mockrát děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
danatoma - (19) - 103.255 (?), 5.5.2010 16:09

Jarmilko, mně se to nezdá tak zlé, jak to teď vypadá. Měla jsem také podobný problém, když si můj manžel usmyslel, že postaví skleník. A protože je veliký kutil, tak to nebyl krásný kupovaný, ale sám do vyrobil. Po dokončení to vypadalo opravdu strašně. Byla jsem nešťastná a vůbec se mi nelíbilo, že když se ráno na chatě podívám na zahradu, vidím příšerné monstrum. Vyřešila jsem to po svém. Zase já se na nic neptala a vysázela kolem dokola kytky. Po čase jsem přidávala záhonky jahod, bylinky a celý velký záhon různých kytek. Dneska už to vypadá docela jinak. Přikládám obrázek, na kterém ještě nejsou všechny kytičky. Když pak vyrostou a rozkvetou, tak skleník vůbec nevadí.

Držím palce a vydržte - bud líp

jaro u skleníku
jaro u skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 5.5.2010 17:19
Dobrý den. Paní Jarmilo, Váš skleník se mi líbí. Dívat se naň by mě vůbec neuráželo. Co se mi nelíbí? Stodola. Asi proto, že se z oken chalupy na podobnou dívám. Ale příliš to neřeším. Byla tady přede mnou, bude asi i dlouho po mně. Abych alespoň trošku upokojila dušičku, kolem ní i kolem bývalých prasečích kotců jsem nasadila břečťan. Tak vidíte, každý máme svého "červa". Zdraví MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika