Prosím o radu jak napravit chybu



host - 244.114 (?)
4.5.2010 9:11

Bohužel si myslím, že Vám umístění skleníku bude vadit ať už tam zasadíte cokoli.Pokud byste jej chtěli jen posunout, tak řešení - sice velmi pracné existuje: všechnu zeminu ze skleníku vyvézt, obkopat základy, podložit skleník kulatinou a na ní ho po vykopaném koridoru odtlačit stranou. Kulatinu tam poté nechat, trochu podlít betonem a zasypat. Práce strašná...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4   
Jarmila0 - (7) - 0.57 (?), 4.5.2010 7:49, zobrazeno: 25247x

Jako dva mladí, téměř nezkušení, zahrádkáři jsme se rozhodli, že si pořídíme skleník. Třetím rokem se snažíme upravit vesnickou zahradu, kde kdysi běhaly slepice a kde bylo neobdělávané políčko. Práce na zahrádce nás oba moc baví, ale myslím, že naším rozhodnutím postavit na zahradě skleník jsme se, tedy hlavně já, připravili o velký kus radosti a potěšení ze zahrádky. Manžel je spokojený, skleník má bytelné základy a konstrukci z pozinku, celý den na něj svítí sluníčko. Mě těší, že rajčata, papriky i salát sílí a snad se jim tam daří dobře, teď se ve skleníku zabydlely i truhlíky a petúniemi do doby, než odejdou zmrzlí mužíci. Můj problém je ale s umístěním skleníku. Všude okolo a hlavě za ním je tolik místa a my si vybrali zrovna takové místo! Zkrátka, málo jsme vše promysleli a dnes vidím, že nás vlastně ani nenapadlo zvážit, jak bude skleník vypadat z příchozí cesty ani že se připravíme o výhled na pole a louky. Nenapadlo nás to ani když už stála konstrukce, ani když jsme postupně lepili skla. Až když byl skleník zasklený i zepředu mě to bouchlo do očí. Ale už se stalo a těžko někdo ty opravdu poctivé betonové základy předělá a ani odlepení skel by nebylo úplně jednoduché. Nezbývá než se smířit a zvyknout si. Jenže jak si zvyknout, když už týden jakmile vejdu na zahradu, mě do očí bouchne ten velký „klenot“ s tak „krásnou“ betonovou podezdívkou. Chybami se člověk učí, jen kdyby bylo snadné tu chybu napravit. Jediné co mě napadá, je využít kamenné zídky, která před třemi lety vznikla spíš z důvodu vyrovnání terénu (před zídkou stojí ještě psí bouda, kterou brzy přestěhujeme). Teď bych ráda poprosila o radu vás zkušené. Přemýšlím jaké vyšší květiny nad zídku vysázet, aby co nejdelší dobu v roce byl skleník alespoň trošku zamaskován. U rohu stodoly by snad mohla být vysoká tráva, líbí se mi liliochvostce nebo třezalky doplněné levandulí, ale opravdu bych moc ráda poprosila o radu. Ještě přemýšlím, že ze spodní strany skleníku vysázím bylinkový záhon (k dispozici mám zatím mátu a meduňku, snad by se hodily některé bylinky, které vykvetou a jsou vyšší), aby se alespoň částečně schovala betonová podezdívka. Pod skleníkem a za ním je užitkový záhon, kde jsou zasazené brambory, zasetá mrkev a petržel a přijde sem ještě hrách a cibule. Za užitkovým záhonem budou ještě dva zákrsky jabloní. Omlouvám se všem zahrádkářům za svůj dotaz, budu moc ráda, pokud by mi mohl někdo pomoci. Předem moc děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 4.5.2010 9:11

Bohužel si myslím, že Vám umístění skleníku bude vadit ať už tam zasadíte cokoli.Pokud byste jej chtěli jen posunout, tak řešení - sice velmi pracné existuje: všechnu zeminu ze skleníku vyvézt, obkopat základy, podložit skleník kulatinou a na ní ho po vykopaném koridoru odtlačit stranou. Kulatinu tam poté nechat, trochu podlít betonem a zasypat. Práce strašná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 4.5.2010 9:42

Pokud koukáte z místa, odkud je foceno, je to opravdu problém. Ovšem jen do doby, než Vám někdo v tom směru 4 m od plotu vyfikne vilu v podnikatelském baroku. Jediné řešení je skleník rozebrat a postavit jinde. Je šroubovaný, tedy to nebude problém. Pokud jste skla lepili silikonem, trošku Vás potrápí vyřezávání a čištění profilů. Beton zbouráte bez problémů, jen u toho manžel bude brečet, nebo velmi sprostě nadávat, podle nátury. Zbourejte ho raději hned, dokud máte síly, elán, chuť pracovat a to rozčilení je ještě dostatečné. Časem se s tím budete smiřovat, ale nikdy se s tím nesmíříte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila0 - (7) - 0.57 (?), 4.5.2010 9:55

Ach jo, tohle neprosadím. Ještě posílám fotografii z větší dálky, pořád doufám, že snad nějaké další řešení existuje. Za vlastní chyby se platí. Taková nerozvážnost, ale co teď nadělám?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 4.5.2010 10:26

Cítím s Vámi, ale nepotěším Vás. To že někdo napíše, že to nevadí, Vám nepomůže. Skleník tam je a zneviditelnit nejde. Jiné řešení prostě není. I když to něčím obsázíte a posázíte, skleník tím nezmizí. Bude pořád stejně velký a skleněný. Když budete trpělivě agitovat, s použitím lsti,  manžel přestane hrozit rozvodem a zbourá to. Budete muset častěji vařit řízky a guláš a nemluvit při hokeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarmila0 - (7) - 0.57 (?), 4.5.2010 10:49

Manžela nepřemluvím, celý týden se snažím s ním o tom mluvit, ale nechce ani slyšet. V základech je šest betonových panelů, ani nevím, jak by bylo možné zděnou podezdívku rozebrat. Udělali jsme chybu, které budu litovat asi pořád, kdykoliv se na ten skleník podívám. On je sice umístěn v užitkové části, ale když by byl alespoň o 2 metry dál, vypadlo by vše asi jinak. Zbytečné teď brečet nad rozlitým mlékem, já vím, měli jsme si vše dříve pořádně promyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.114 (?), 4.5.2010 10:58
Já bych tam ty základy nechal a postavil na ně třeba altánek. Spodek betonové zdi by šel obložit, nebo nechat zarůst. Bourat to nemá smysl, vypadá to bytelně. Pravdou je, že si nezvyknete, pokud to vadí, tak to bude jenom horší... Znám podle sebe :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 4.5.2010 11:10
a co ten základ obložit nějakými plochými kameny a udělat z toho vyvýšený záhon? Myslím, že by to mohlo být hezké, záhon na víc se Vám jistě hodí (nebo do něj přestěhujete jiný) a základ pro skleník postavíte tam, kde se vám to bude hodit... :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.11 (?), 4.5.2010 11:37

A nemáte možnost zavézt zahradu hlínou, z fotky mi připadá, že je skleník vyvýšený nad terénem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.162 (?), 4.5.2010 11:39

skleník přestěhovat, základy nebourat to je vražda, před betonem udělat zídku z kamene jako máte na fotce a vymyslet nějaké využití, nebo navézt mohylu a udělat skalku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika