Předzahrádka



host - 51.50 (?) 
21.7.2010 21:02, zobrazeno: 7646x

Hezký den, prosím o radu čím osázet předzahrádku kam celý den svítí sluníčko? Mezi chodníčkama nám vznikl záhon cca 3 x 3 metry, chtěla bych ho osázet tak aby tam od jara do podzimu něco kvetlo + nějaký pěkný stromek... vysypat kačírkem a mulčovačkou... moc díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 22.7.2010 12:19

Dobrý den, před rokem jsem zakládala sice o hodně větší, ale jen květinový záhon. Záleží co se Vám líbí. Od jara mi tam stále něco kvete: čemeřice, tulipány, narcisy, krokusy, pomněnky, chrpy, denivky, floxy (několik druhů i barev), kany (ty mi bohužel nekvetou, ale mají krásné tmavé dekorativní listy), keře komule, mochny a třezalky, stračky, zvonky, bylinky (ty odrazují slimáky), karafiátky, levandule bílá i klasická, vřesy, rozchodníky (některé kobercové již kvetou, některé teprve kvést budou), daří se tam i sasankám, astrřičky, jiřiny, slunečnice, kokardy, plicník... Ani si na všechny nevzpomenu, ale počítala jsem, že tam mám už přes sto druhů kytiček. Před tím, než jsem začala něco tvořit, nastudovala jsem kvanta literatury, která mi hrozně pomohla v nápadech, ale pak jsem si to stejně udělala podle sebe. Chtěla bych vytvořit záhon časem jen trvalkový, s minimální údržbou. Už teď po roce je vidět, že v hustě osázeném záhoně roste plevel minimálně. Je to nádhera, naprosto jsem tomu propadla. Letos mám i štěstí, že není moc slimáků, ale i tak každý večer vyrážím na lov. Záleží na Vašem vkusu, možnostech. Zahradu máme jinak u domu opravdu velkou (3500m2) v terénu, ale snažím se ji stylizovat alá anglický park. Ať se Vám daří! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 184.108 (?), 15.12.2010 11:36
Mame podobne velkou zahradu - dejte sem prosim par fotek (zajimaji me zejmena terenni nerovnosti). Diky M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika