Postup při realizaci zahrady



host - 77.142 (?)
25.4.2017 13:18

Napřed si rozmyslete, zda nebudete chtít u domu terasu, bazén, altanek, záhony, keře atd., ať neděláte spoustu úprav pozemku zbytečně.

Vypadá dost rozlehlý, vedle je železniční trať, v tom případě bych se asi nejprve snažila oddělit od trati jednak plotem, jednak vysadbou (asi skupina rychle rostoucích keřů). 

Určitě máte dost místa i na ovocné stromy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lucikpucik - (1) - 26.166 (?), 25.4.2017 12:34, zobrazeno: 5246x
Dobrý den, jsem úplný amatér co se zahrady týče. Nastěhovali jsme se do RD a se zahradou jsme zatím nijak nehýbali. Manžel to nechává spíše na mě a já nevím kde začít. Můžete mi prosím poradit co mám nejprve udělat? Zda nechat zorat a povláčet, srovnat, pak nasít trávník... nebo je nejprve lepší mít hotový plot... Manžel tvrdí, že zorání není nutné, ale já jinak nevím, jak bychom to mohli upravit, protože terén není rovný a to je pak i nevýhoda při kosení - musíme kosit křovinořezem (to dělá manžel) a kdyby byl terén rovný, mohl by se využít traktůrek (což bych mohla i já, nebo syn). Opravdu nevím čím mám začít... Pokud by mi někdo byl ochotný poradit, budu moc ráda. Děkuji... Pro představu přikládám foto pozemku.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 25.4.2017 13:18

Napřed si rozmyslete, zda nebudete chtít u domu terasu, bazén, altanek, záhony, keře atd., ať neděláte spoustu úprav pozemku zbytečně.

Vypadá dost rozlehlý, vedle je železniční trať, v tom případě bych se asi nejprve snažila oddělit od trati jednak plotem, jednak vysadbou (asi skupina rychle rostoucích keřů). 

Určitě máte dost místa i na ovocné stromy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 25.4.2017 13:41

Pro rozorání je potřeba vědět, jakou máte na pozemku půdu a nakolik je její rozložení homogenní. Pokud chcete mít místo trávníku jen extenzívní louku, pak je lepší cestou urovnávání vertikutací (nebo vláčení lučními branami) a povážkami v depresích. Nejhorší je rozorat těžkou hrudovitou půdu a pak roky bojovat s drny zpevněnými hrudami.

Takže písněte lokalitu (okres či obec) a typ půdy...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.166 (?), 26.4.2017 11:12

Jsem ráda, že se vůbec někdo na můj dotaz ozval :)

Půda je docela dobrá, dá se říct orná... neumím to blíže specifikovat. Není to jíl...

Lokalita je okres Frýdek-Místek, obec Hnojník.

Jedná se mi právě o tu zahradu dole za domem. Nechceme tam nic stavět, takže zahrada zůstane "volná". Moje představa je jak se píše v druhém příspěvku - oddělit zahradu od kolejí. Manžel tam vysadil asi 25 ks jehličnanů - jedličky a smrky, s čímž teda moc nesouhlasím, nechci tam mít les! smiley  Myslela jsem spíš nějakou vrbu (ještě před kolejemi, hned za pozemkem teče malý potůček) a prostě udělat to trochu pestřejší... ale to už je pak další krok. Nejprve bych právě chtěla nějak srovnat terén... ale taky ještě nemáme udělaný plot. Ještě vkládám nákres zahrady, kde jsou zakreslené i další stavby, které zatím nejsou hotové. Ale nic více tam stát nebude... Nákres je zatím spíš taková zkouška :)  ale je tam vidět kde budou v bůdoucnu stát nějaké stavby a tím pádem místa, kde bude zahrada.

Nákres
Nákres
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 155.113 (?), 27.4.2017 21:47

Podle katlogu BPEJ je Vaše 72213 písčitohlinitá půda ideální pro trávník. Je pak úplně jedno, jakým způsobem terén urovnáte.

Jehličnany mají jako stálezelené dřeviny protihlukovou funkci i v zimě. Taky dělají pěkné pozadí, takže bych se na vašem místě úzkému pásu u plotu nebránil. Jisté je, že do popředí před ně je pak dobré dát něco příjemně kontrastního, či dokonce sezónně kvetoucího (byť by to byla třeba hruška).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.237 (?), 19.8.2017 20:17

Dobrý den, 

jak jste postoupila? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika