Odstranění plevelů pomocí netkané textilie?



host - 49.39 (?)
2.6.2016 12:17

Ano, je to tak.

Trochu podobně, jako u stanového plátna: vždycky nám říkali: když prší, nesahej ve stanu na střechu, poteče tam. A taky že jo. :-)

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 228.57 (?), 12.6.2013 11:05

Ještě jsem k položení fólie nepokročil z důvodu neustále nepříliš vlídného počasí. V souvislosti s tím mě napadla další věc. Pozemek, kam chci fólii natáhnout není zrovna ideálně rovný. Fólie pak bude nerovnosti kopírovat. Tyto se vyrovnají až nasypanou mulč. kůrou, která tím pádem bude na různých místech různě silně navršena. Jak to ale bude v případě velkého nebo trvalého deště? Budou se v proláklinách dělat louže a kůra pak bude na jejich hladině plavat? Nebo je fólie tak propustná, že tvoření louží a pomalé odplouvání mulče se nekoná? Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 12.6.2013 13:12

Dobrý den, folie - netkaná textilie  je propustná, takže i teď v době dešťů ve svahu mi kůra zůstala tak, jak má. Záleží jen na tom, jak prudký svah máte, protože pak hrozí, že kůru voda spláchne. Na folii neni dobré šetřit, protože je veliký rozdíl v kvalitě (prorůstání těch již tolikrát zmiňovaných plevelů). Nejdříve prostě zem odplevelíte (já to udělala mechanicky), pak jsem si připravila díry na keře, položila folii, vystříhala ve folii ďoury do kříže a zasadila keře. Nakonec zasypala mulčem. Mám to tak třetí rok, plevel neprorůstá, jen na podzim i na jaře dosypávám kůru, ale jde spíš o estetické hledisko, aby mi nebyla vidět folie. Udělala jsem to naprosto laicky a keře rostou, folie i kůra drží. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
TomB. - (36) - 3.70 (?), 26.7.2013 7:28

Zřejmě ne každá folie je vhodná. V zahradnictví jsem zakoupil černou textilii, která bohužel vodu nepropouští. Když na ni naprší nebo na ni naleju vodu, ta zmizí až vypařením. Ach jo, sudnat, vyhodit, koupit jinou a znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TomB. - (36) - 70.121 (?), 2.6.2016 9:04

Musím opravit sám sebe. Po nějaké době jsem seznal, že stačí, aby na folii párkrát napršelo nebo abych ji zalil a ona začne propouštět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 2.6.2016 12:17

Ano, je to tak.

Trochu podobně, jako u stanového plátna: vždycky nám říkali: když prší, nesahej ve stanu na střechu, poteče tam. A taky že jo. :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika