Příspěvky uživatele - TomB.

Brouci na jedličce, 24.4.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, při prohlídce asi 10 leté jedličky jsem si na kmenu všiml malých, černých broučků. Zpod nich ze stromu vytékala smůla. O co jde a škodí to té jedli? Zatím vypadá zdravě a má se k světu.
Filtrace v mrazech, 18.3.2018
Zdravím všechny, před několika dny to už vypadalo na jaro, tak jsem si řekl, že bych mohl zprovoznit filtraci na jezírku. Karasové už také ožili, tak na co čekat. Nyní už je ale asi 3. den mráz, takže váhám jestli ji zase schovat. Filtrace je... celý příspěvek >
Jezírkové rostliny, 13.9.2017
Máme také nové jezírko, takže v něm zatím moc kytiček není. Protože je vyložené fólií, nemá žádnou bahenní, příbřežní oblast a vodu je (zřejmě díky filtraci) docela čistá. Zřejmě to vadí řezanům, protože ty cca po měsíci od koupení a vložení do vody,... celý příspěvek >
Paulownia - poškozené větve, 7.5.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, při obhlížení Paulownie, jestli se už náhodou letos nechystá konečně vykvést, jsem si všiml poškozených větví, ve kterých jsou díry. Díry jsou poměrně hluboké, ale jsou zaschnuté a nic z nich nevytéká. Na celém stromě jsem jich napočítal... celý příspěvek >
Nektarinka - boule na větvích, 24.2.2017
Měl jste pravdu. Jedná se o moniliozu plodů, která se projevuje pouze na plodech a ne na listech. Je to velmi infekční choroba, teď se budu se obávat obávat jak o nektarinku, tak o blízko zasazenou meruňku. Děkuji.
Nektarinka - boule na větvích, 24.2.2017
Jednu z boulí jsem ulomil a nevypadá jako přischlý plod k větvi. Je to velmi tvrdé a na větvi to drželo pevně. Větev pod boulí je poškozena a vytéká z ní míza. Navíc minulé léto nic s listy nebylo, myslím typická spála listů.
Nektarinka - boule na větvích, 23.2.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, na větvích nektarinky jsem si všiml nehezkých boulí, které tam na podzim nebyly. Stromek je mladý a minulý rok měl poprvé spoustu květů, které však omlátily kroupy, takže vlastně nevíme, jestli vůbec plodí. Kousek vedle máme meruňku a té nic... celý příspěvek >
Kořenová čistička pro jezírko, 15.7.2016
Dobrý den, mám miniaturní jezírko a místo drahého filtru uvažuji o kořenovce. Chtěl bych se zeptat jednak co komáři, vždyť v kořenovce je stojatá voda? A pak, jak myslíte, že by měla být kořenovka velká vzhledem k velikosti jezírka?
Plzák španělský - 2016, 30.6.2016
V Kladně jsem také žádný výskyt nezaznamenal. Je ale pravda, že po ránu bývají jahody napůl ožrané, to však může mít na svědomí něco jiného.
Zamořená skalka, 30.6.2016
Díky za tipy. Klidně ji ochutnám, toho se nebojím. Jen ta likvidace bude opruz, mimo velkých listů má šrucha i tisíce malinkatých lístečků, které vylézají po celé skalce. Nekonečný příběh...
Zamořená skalka, 29.6.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, asi před 2 lety jsme si založili skalku. Původně šlo o hromadu hlíny s tím, že ji průběžně budeme doplňovat velkými kameny a rostlinami. Toto jaro jsme si všimli malých, fialových lístečku, které vyrážely téměř po celém povrchu skalky.... celý příspěvek >
Odstranění plevelů pomocí netkané textilie?, 2.6.2016
Musím opravit sám sebe. Po nějaké době jsem seznal, že stačí, aby na folii párkrát napršelo nebo abych ji zalil a ona začne propouštět.
Javor červený umístění, 30.5.2016
Dobrý den, v zahradě máme nádherný červenolistý javor. Krásný je do doby, než začnou letní parna, Pak i přes zalévání a večerní rosení koruny jsou listy popálené a po čase spadnou. Už jsem také přemýšlel o zakrytí bílou netkanou textilií, ale... celý příspěvek >
Paulownia plstnatá - nekvete, 29.5.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, asi před 3 roky jsem v zahradnictví zakoupil Paulownii, která už byla víc jak 4 m vysoká. Zasadil jsem ji doprostřed zahrady, s předpokladem, že jednou to bude největší strom na našem pozemku. Roste pěkně, zdá se, že se jí daří. Velké... celý příspěvek >
Plastový kompostér a žížaly, 10.4.2016
Rád bych je "choval", ale přeci jen je to kompost na zahradě :-). To je asi rozdíl proti "vermikrabičce" někde po schody (neberte to prosím, že si z vašeho vermikompostu dělám legraci, to nemám v úmyslu). Když budu každý den kontrolovat jeho vlhkost,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika