Jake ovocne stromy do zahrady u RD



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 183.242 (?) 
14.10.2010 23:43

Panenské máme na semenáči, dosud mi není jasné proč se táta domníval, že z něj bude zákrsek, když jsme sadu měli maxi stromy a věděl jak bujně rostou. Kmen téměř nemá (30 cm), potom už 4 hlavní větve, a roste a roste. Udržet ho trochu na uzdě dá hodně úsilí a stejně se moc nedaří. Nevím, jak moc zdědilo bujnost Zlepšené panenské z Holovous.  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 78.114 (?), 15.10.2010 11:00
Zakládali jsme zahradu taky na zelené louce před 3-mi lety. Jabka: Průsvitné letní (mám ho rád)-je v pohodě, poprvé letos zarodilo. Desert-podzimní-úplně super. Třešeň: Rivan-skorá, roste bujně, nenáročná, výborná (vyrostla nejvíc ze všech stromů). Broskev. Redheaven-letos první broskve-výborné. Meruňka-Leskora, ta mi odešla, příliš brzký řez, trpěla klejotokem, tak sem ji vyhodil. Trnky: Domácí-napadená šárkou, dám ji šanci ještě příští rok, jinak půjde, Ryngle-Wazonova, vypadá zatím dobře, uvidím příští rok. m@rten
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 15.10.2010 18:04

S těmi podnožemi pro třešně to nebude tak jednoduché. Hodně závisí na odrůdě. Některé odrůdy colt oslabí třeba i o padesát procent, takže bude stromek srovnatelný s Giselou 5. Samozřejmě záleží dost i na půdě. Informace v literatuře se rozcházejí.

Podnožové pokusy třešní dělali v Holovousích...

Orientační srovnání podnoží najdete na stránkách firmy Obstbamschule Schreiber v záložce kirschenurtenlagen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.5 (?), 16.10.2010 8:13

Momentalne moc neverim te nasi pude (je to opravdu tezka puda, navic v pomerne male hloubce kameni).

Priklanim se ke Coltu, ktery si snad poradi. U tech zakrskovych podnozi mi trochu vadi nutnost trvale opory. Z podobneho duvodu chci dat jablone s mm106, i kdyz ve fytosu maji i m26.

Vcera jsem na zahrade stal a koukal, jak tam ty stromy poskladat a mozna, ze vynechame 1 jablon a merunku. Zbyla by 1 jablon, 2 tresne a 2 broskve, broskve bych dal jeste trochu mimo tu hlavni plochu (jako zakrsky). Tim bych na plochu cca 6x12 m dal 3 stromy a nemusel bych resit, jestli neplanovane trosku povyrostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.5 (?), 30.10.2010 22:24

Tak mame nakoupeno, nakonec jsme z nabidky nam nejblizsi skolky vybrali:

1x PRUSVITNE LETNI na P22 (M9)
1x PRIMA na M7
1x LAPINS na Coltu
1x TOPHIT na zelene renklode
1x REDHAVEN

Snad jen broskvon neplni tak docela nasi predstavu, protoze nemeli zakrsek. Proto jsme misto 2 broskvoni vzali pouze jednu. Stromky jsme poskladali do "klikate cary" na vzdalenosti od 3 (jablone) do 4 m (tresen, slivon, broskev). Podle zahradnika by u nas tyto stromky nemely presahnout velikost 3 m.

Zitra budeme stromky sazet. Prusvitne dostane trvalou oporu ze zbytneho plotoveho sloupku, ostatni privazeme ke kulum.

Dekuji vsem za rady a pomoc s vyberem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 31.10.2010 7:44

Také jsem před lety řešil osázení podobně velkého pozemku, třešeň na Coltu mám dodnes, skutečně není přes 3 m do výšky.Mám tam dvě řady jádrovin (na JTE-E a kdouli),jako krycí jsem si vysázel i pár hlav stolního (spíš univerzálního) vína.Mít jižní svah, viničů bych přidal.Pokryvám i tak konzumaci od srpna do října kvalitním výběrem.Často vyrobím i pár litrů dobrého vína z přebytku hroznů...   AB

Pozn.: na třešni mám dvě odrůdy, tu ranou musím chránit sítí stejně jako rané (srpnové)víno.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 31.10.2010 8:20
Snad jen jedno doplnění.Jestli ze zasazeného stromku vyroste nízký zákrsek, nebo větší strom nerozhoduje, zda zasadíte zákrsek nebo čtvrtkmen.Konečnou velikost stromku určuje podnož.Takže, když koupíte zákrsek, čtvrtkmen nebo polokmen na stejné podnoži, koruny všech budou stejné.Jenom koruna u jednoho bude začínat níž, u druhého výš.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika