Co s bažinou?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
23.9.2009 14:24

Já bych se postupu navrhovaného zadavatelem a vzlínání vody nebál. Močál je patrně v místech, kde povrch země koresponduje s hladinou spodní vody. Zvýšením terénu o 20cm štěrku a půl metru hlíny dostanete spodní vodu cca 70 cm pod povrch a to je pro spodní kout zahrady skoro ideální výška.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 237.141 (?), 23.9.2009 9:36, zobrazeno: 5847x

V koutě zahrady který je ve svahu mám dolík, ve tvaru U asi 10m v průměru , metr hluboký patrně to kdysi bylo "jezírko" ted je to zarostlý močál. Na otevřené straně U navazuje na okolní teren pod svahem pravděpodobně zde dřív byla hráz.  jak se zbavím močálu?  Myslel jsme zasypat 20cm štěrku a na to půl metru hliny ale bojím se, aby voda nevzlínala a nebylo tam mokro. Planuju tam umístit nadzemní bazen.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 23.9.2009 10:41

20 cm štěrku nebude určitě stačit, počítám metr nejméně, pokud tam je bažina, tak odvést vodu jinam.kolega zpevňoval vjezd k přístřešku pro auto a kdysi tam byla mokrá půda, né přímo bažina ta mokřina tam byla před 20-30 lety, normálka se tam chodilo, vypadalo to suše... a pak tam zajezdil 3 tatry štěrku... ne každý je pro jezírko, ale je to můj sen, bych to obnovil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.55 (?), 23.9.2009 13:56

Já souhlasím s obnovením jezírka, pokud je tam pramen a bude tam dostatek vody :-) jezírko je na koupání ideální, taky je to můj sen, ale tady na tom suchým svahu vybuduju tak kýblík s vodou na smočení noh. Jinak je to asi trochu větší investice. Možná by stálo zato pozvat si nezávazně nějakou firmu co si o tom jezírku nebo o tom prostředí vůbec myslí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 23.9.2009 14:24

Já bych se postupu navrhovaného zadavatelem a vzlínání vody nebál. Močál je patrně v místech, kde povrch země koresponduje s hladinou spodní vody. Zvýšením terénu o 20cm štěrku a půl metru hlíny dostanete spodní vodu cca 70 cm pod povrch a to je pro spodní kout zahrady skoro ideální výška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 23.9.2009 17:44

pokud tam bude zahrada, tak ok, ale pokud tam chcete kopat bazén, tak je nutno odvést vodu pryč, voda vám při zapuštění bazénu bazén zvedne... kolega měl koupenou celo železobetonovou žumpu zapuštěnou do vykopané díry, zapršelo a několik tun mu plavalo a žumpa byla skoro na bok..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.22 (?), 23.9.2009 19:43

nene, bazen nebude kopaný ale zahradní nezapuštěná plachovka, příští leto tam nejdřív zkusím postavit starej s nafukovacím límcem.

Díky všem :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.15 (?), 3.10.2009 0:50

to by chtělo metr štěrku, metr zemini a na konec šotolinu, na ní netkanou textilii, nebo staré ubrusy a poté postavit bazén!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika