Účinná dezinfekce proti psí moči



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
30.4.2010 12:20

Znáte význam slova dezinfekce?  Bych řekl, že ne. 

Dezinfekce by právě zahubila ty organismy, které rozkládají psí výkaly, takže vy potřebujete pravý opak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Lenorka - (3) - 184.230 (?), 30.4.2010 11:22, zobrazeno: 40086x

Dobrý den, ráda bych objevila nějakou opravdu účinnou velkoplošnou dezinfekci na zahradu, třeba v rozstřikovači nebo do vody do hadice, která by odstanila psí výkaly a moč. Nemáte někdo nějaký tip?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 30.4.2010 12:20

Znáte význam slova dezinfekce?  Bych řekl, že ne. 

Dezinfekce by právě zahubila ty organismy, které rozkládají psí výkaly, takže vy potřebujete pravý opak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenorka - (3) - 184.230 (?), 30.4.2010 13:10

Ju ju. Je to naprosto možné, ale jsem ráda, že tu máme takové inženýry typu Ferda Mravenec, který jistě tuší, co se za mým špatným vyjádřením skrývá. Jde mi o to, že naší zahradu využívá větší množství psů. Nejde jen o zahradu, ale i přilehlé prostory typu vyštěrkovaná předzahrádka, vjezd, stěny a schody u domu. Zkrátka nějaký přípravek, který buď psy odradí preventivně (čemuž nevěřím) na některá místa močit a na štěrku, betonu, písku, hlíně apod. odstranit jak bakterie, tak i nežádoucí zápach.

Přípravky v rozprašovačích, které "zaručeně" odradí psa močit na určitá místa a prodávají se v chovatelských potřebách, rozhodně nepůsobí.

Máte nějaký tip na nápovědu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.255 (?), 30.4.2010 14:02

Pravděpodobně nemáte oplocený pozemek kolem domu /tak jako my/. Nic takového, co by odradilo psa vkročit na Váš neoplocený pozemek, pravděpodobně neexistuje. Jedině pozemek oplotit, nebo udělat živý plot kolem domu, nic jiného 100% účinného neexistuje. Nedokážu si představit, kolik by muselo být přípravku, abyste postříkala celou zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenorka - (3) - 184.230 (?), 30.4.2010 14:19

Tak v tom případě mám zásadní problém. Mám totiž psí školku, kde mám denně x pejsků, kteří si k nám chodí hrát a mají k tomu i zahradu, ale samozřejmě to s sebou přináší i tyhle nepříjemnosti. Oplocený pozemek samozřejmě mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.89 (?), 30.4.2010 21:37

a co treba vyuzit skutecnost, ze moc je ve vode rozpustna. Kropit zahradu a kropit a stale kropit... No, my mame pozemek na pisku, rano zaleju a odpoledne je such hlina. Jenze co maji delat ti chudaci na jilu a cervenici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 103.255 (?), 30.4.2010 23:09

Tak tady je každá rada drahá. Při psí školce se s tím asi musíte smířit, nebo naučit pejsky očůrávat jen něco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.184 (?), 26.4.2012 10:31

přípravek Urostop si kupte... rozprašovač (drogerie)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika